Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Sisi, toplumsal güvenlik noktasında söylentilerin tehlikesine karşı uyarıda bulundu

Sisi, toplumsal güvenlik noktasında söylentilerin tehlikesine karşı uyarıda bulundu

Çarşamba, 5 Ekim, 2022 - 16:45
Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi (AP)

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, toplumsal güvenliği bozmaya yönelik suç sayılan söylentileri yayma tehlikesine karşı uyarıda bulundu.

Sisi, Evkaf Bakanlığı tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Haftası’nda yaptığı açıklamada, inşa ve ıslah amacıyla yapıcı eleştiri peşinde koşmayan, aksine fitne ve yalanlarla iftira atan ‘zayıf ruhlara’ ilişkin çağrıda bulundu.

Mısır Cumhurbaşkanı, “Peygamberlerin ve nebilerin doğum yıldönümünü kutlamak, mesajının özü ve amaçları üzerinde düşünmek ve onu asil bir ahlak örneği olarak almak için iyi bir fırsat” açıklamasında bulundu.

Mısır’ın arzulanan gelecek için yeni ufuklara ulaşması gerektiğine dikkati çeken Sisi, bunun gerçekleşmesinin özveri ve samimiyet gerektirdiğini belirterek, ülke çapında çeşitli alanlarda dev ulusal projelerle devletin kalkınma çabalarının desteklenmesinin önemini vurguladı.

Sisi, inancın örgütlü çalışma ve sürekli çabayı birleştiren akılcı bir yaklaşım olduğunu söyledi.


Editörün Seçimi

Multimedya