Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İsrail ordusu Gazze'de Hamas'a ait bir hedefi bombaladı

İsrail ordusu Gazze'de Hamas'a ait bir hedefi bombaladı

Cuma, 4 Kasım, 2022 - 09:45
İsrail'in Gazze Şeridi'ne önceki saldırılarından (Arşiv - Reuters)

İsrail ordusu abluka altındaki Gazze Şeridi'nde Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'na ait bir mevziye hava saldırısı düzenledi.

İsrail Ordu Sözcüsü Avichay Adraee, yaptığı yazılı açıklamada, dün Gazze'den İsrail'e roket atılmasına karşılık verildiğini ve orduya ait uçakların Gazze'de bir örgüte ait, roket yapımında kullanılan yer altındaki mevziyi bombaladığını ifade etti.

Gazze'deki yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre de İsrail savaş uçakları, İzzeddin el-Kassam Tugayları'na ait bir mevziye art arda hava saldırıları düzenledi.

Bombardıman nedeniyle bölgedeki bazı evlerin camlarının kırıldığı ve elektriklerin kesildiği aktarıldı.

İsrail ordusu dün Gazze'den atılan bir roket nedeniyle güneydeki bazı kentlerde saldırı alarmlarının çaldığını, roketin hava savunma sistemi tarafından imha edildiğini açıklamıştı.

İsrail ordusundan yapılan ikinci açıklamada ise Gazze'den üç roket atıldığı ve roketlerin Gazze'nin içinde boş araziye düştüğü ifade edilmişti.

Olaya ilişkin Filistinli gruplardan açıklama gelmemişti.


Editörün Seçimi

Multimedya