Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Zelenskiy: Donetsk bölgesindeki çatışmalar devam ediyor

Zelenskiy: Donetsk bölgesindeki çatışmalar devam ediyor

Pazartesi, 14 Kasım, 2022 - 09:00
Ukrayna Devlet Başkan Vladimir Zelenskiy (AP)

Ukrayna Devlet Başkan Vladimir Zelenskiy Pazar günü yaptığı açıklamada, Ukrayna’nın doğusunda bulunan Donetsk bölgesindeki çatışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini ve Rus saldırılarının azalma göstermediğini belirtti. Zelenskiy akşam yayınlamış olduğu bir video konuşmasında, “Donestk bölgesindeki çatışmalar önceki günlerdeki kadar yoğun” dedi.

Ukrayna Devlet Başkan “Rus saldırıları zirvede. Direnç ve cesaret seviyemiz üst seviyede. Savunmalarımızla onların bölgeyi ele geçirmelerine asla izin vermeyeceğiz” dedi.

Zelenskiy, Ukrayna ordusunun kısa süre önce geri aldığı Herson bölgesinin işgal eden Rus güçlerinin, işgal ettikleri diğer bölgelerde de aynı vahşeti işlediklerini ifade etti. Öldürülenler arasında sivil ve askerler olduğunu söyleyen Zelenskiy, Rus ordusunun Herson bölgesinde olduğu gibi işgal ettiği diğer bölgelerde de aynı vahşeti işlediğinden, ‘her katili bulup mahkemeye çıkaracaklarını’ ifade etti.

Zelensiy ayrıca, yalnızca Herson bölgesiyle ilgili olup olmadığını belirtmeden, Rusya’nın 400 savaş suçu işlediğini belirtti.


Editörün Seçimi

Multimedya