Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Cezayir: 3 kişi terör şüphesiyle gözaltına alındı

Cezayir: 3 kişi terör şüphesiyle gözaltına alındı

Çarşamba, 16 Kasım, 2022 - 16:15
Cezayir askerleri (Arşiv- Reuters)

Cezayir Savunma Bakanlığı bugün, bu ayın 9'u ile 15'i arasında ülkenin farklı bölgelerinde terör örgütlerini desteklediği şüphesiyle 3 kişinin gözaltına alındığını duyurdu. Açıklamada, aynı dönemde 14 adet ev yapımı bombanın imha edildiği kaydedildi.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, bu operasyonların, ülke sınırları boyunca silahlı kuvvetlerin yüksek profesyonellik, uyanıklık ve sürekli hazır olma derecesini yansıttığı aktarıldı. Ayrıca, ordunun aynı dönemde ülkenin batısında 45 uyuşturucu tacirinin yanı sıra 22 ton altın cevheri ve taş karışımından kaçakçılık yaptıkları şüphesiyle 151 kişiyi gözaltına aldığı bildirildi.

Sahil Güvenlik'in Akdeniz açıklarında düzensiz göçmen botlarına binen 60 kişiyi boğulmaktan kurtardığının da belirtildiği açıklamaya göre, çeşitli operasyonlarda paylayıcı ve ekipmanın ele geçirildiği kaydedildi.


Editörün Seçimi

Multimedya