Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İsrail'den Suriye'ye hava saldırısı: 4 asker öldü

İsrail'den Suriye'ye hava saldırısı: 4 asker öldü

Cumartesi, 19 Kasım, 2022 - 12:15
Suriye rejim güçleri mensupları (arşiv - Reuters)

Suriye medyasına göre, İsrail'in bu sabah (Cumartesi) Suriye'nin orta ve batısındaki bazı noktaları hedef alan hava saldırısında dört asker öldü.

Resmi medya, İsrail'in bu sabah Suriye'deki bazı noktalara düzenlediği hava saldırısında dört Suriye askerinin öldüğünü ve bir askerin ise yaralandığını bildirdi.

SANA haber ajansı, Akdeniz üzerinden gelen saldırıya Suriye hava savunmasının karşılık verdiğini aktardı.

Askeri bir kaynak, "Bugün sabah 6:30 sularında İsrail düşmanı Akdeniz üzerinde orta ve kıyı bölgelerindeki bazı noktaları hedef alan bir hava saldırısı düzenledi” dedi.

İsrail, on yıldan uzun bir süre önce başlayan çatışmalarda Suriye’de konuşlanmış İran milislerine ait askeri tesislere saldırılar düzenliyor.

Reuters’ın haberine göre, istihbarat kaynakları, İran'ın İran destekli Hizbullah da dahil olmak üzere Suriye ve Lübnan'daki müttefiklerine silah ulaştırmak için artan hava ikmal hatlarını kullanmasını engellemek için İsrail'in son birkaç ayda Suriye'deki havaalanlarına ve hava üslerine yönelik saldırılarını yoğunlaştırdığını ifade etti.

İsrail’in bu ay Suriye'nin Humus bölgesindeki büyük bir hava üssüne düzenlediği saldırıda iki asker hayatını kaybetmiş üç asker ise yaralanmıştı. Askeri kaynaklar, İran hava kuvvetlerinin geçtiğimiz günlerde Şirat'ta bulunan hava üssünü kullandığını söyledi.


Editörün Seçimi

Multimedya