Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan... Spora ve sporcuya tam destek!

Suudi Arabistan... Spora ve sporcuya tam destek!

Salı, 22 Kasım, 2022 - 14:45
Suudi Arabistan Spor Bakanı Prens Abdulaziz Türki el Faysal ve Futbol Federasyonu Başkanı Yasir el Mishal’in yaşadığı büyük sevinç (Şarku’l Avsat)

Suudi Arabistan Spor Bakanı Prens Abdulaziz Türki el Faysal’ın Suudi Arabistan Milli Takımı’nın 2022 Dünya Kupası'nı kazanmak için en güçlü ikinci aday olan Arjantin milli takımına karşı kazandığı büyük zaferi kutladığı anlara ait görüntüleri sosyal medyada hızla yayıldı.

Faysal ve Suudi Arabistan Futbol Federasyonu Başkanı Yasir el Mishal, Suudi Arabistan'ın Arjantin'e karşı elde edilen zaferde büyük coşku yaşarken, alınan galibiyet karşısında mutlu olduklarını dile getirdiler.

Suudi Arabistan Milli Takımı’nın Arjantin karşısında ortaya koyduğu etkili futbol, Spor Bakanı başta olmak üzere ülke liderliğinin spora verdiği büyük desteğin  bir yansıması. 2018 Rusya Dünya Kupası ve Katar’da ön plana çıkan Suudi Arabistan Milli Takımı’nın en büyük destekçisi ise Suudi Arabistan Veliaht Prensi ve Başbakan Muhammed bin Selman.

Suudi takımı, bugün Katar'daki Lusail Stadyumu'nda oynanan maçta dünyanın en başarılı ülkelerinden birine karşı taraftarlara bir futbol şöleni sundu.

Lionel Messi, maçın 10. dakikasında Arjantin adına verilen penaltıdan ilk golü atarken, hakem ilk yarıda takımın üç golünü ofsayt nedeniyle iptal etti.

İkinci yarı başladıktan hemen sonra Salih Al-Şehri 49. dakikada Suudi Arabistan adına eşitliği sağlayan golü kaydetti. Bu golden sadece dört dakika sonra Salim Al-Dusari skoru 2-1'e getiren golü kaydetti.

Suudi Milli Takımı taraftarlarına unutulmaz bir gün yaşatırken, Suudi Arabistan liderliğinin spora ve sporcuya verdiği önemi tüm dünyaya göstermiş oldu.


Editörün Seçimi

Multimedya