Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İngiltere: Rusya, hava indirme birliklerinin büyük bir bölümünü doğu Ukrayna'ya kaydırdı

İngiltere: Rusya, hava indirme birliklerinin büyük bir bölümünü doğu Ukrayna'ya kaydırdı

Perşembe, 24 Kasım, 2022 - 14:30
Bahmut kasabasındaki Ukrayna yanlısı Çeçen alayının üyeleri(Reuters)

İngiltere Savunma Bakanlığı, bugün yaptığı günlük istihbarat güncellemesinde, Rusya'nın hava indirme birliklerinin büyük bir bölümünü doğu Ukrayna'ya kaydırdığını bildirdi.

Bakanlık, birimlerin transfer edildiği alanların Luhansk bölgesindeki Svatove ve Kreminna ile Donetsk bölgesindeki Bahmut kasabası ve çevre kasabaların savunma mevzilerini içerdiğini aktardı.

Açıklamaya göre, Rusya’nın geçtiğimiz Eylül ve Ekim aylarında Herson bölgesindeki Dnipro Nehri'nin batısındaki bölgeyi savunmak için kuvvetler konuşlandırdığı ifade edildi.

İngiliz kaynaklar, çatışmalarda yorulan hava indirme birliklerinin yerine yedek kuvvetlerin gönderildiğini söyledi.

Seçkin bir birim olan Rus Hava Kuvvetleri, dokuz ay önce Ukrayna'ya karşı savaşın başlangıcında, kara kuvvetleriyle koordineli olarak başkent Kiev'e ulaşması gerekiyordu ancak Ukrayna birlikleri karadan ve havadan Rus birliklerini geri püskürtmeyi başardı.


Editörün Seçimi

Multimedya