Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

ABD Milli Takımı Teknik Direktörü: İran’la oynanacak maçta siyasete yer yok

ABD Milli Takımı Teknik Direktörü: İran’la oynanacak maçta siyasete yer yok

Cumartesi, 26 Kasım, 2022 - 14:45
ABD'li teknik direktör Greg Berhalter (AP)

ABD'li teknik direktör Greg Berhalter, ülkesinin önümüzdeki Salı günü 2022 Dünya Kupası’nda İran'a karşı oynayacağı kader maçına siyasetin karışmayacağını söyledi.

AFP’nin haberine göre, Berhalter’in açıklamaları, dün ikinci turda şampiyonluk mücadelesinin favorisi olan İngiltere'yle golsüz berabere kalması ve İran'ın Galler'e karşı 2-0'lık galibiyetinin ardından geldi.

İngiltere’nin 4 puanla önde olduğu grupta, İran 3, ABD 2 ve Galler 1 puana sahip. Beklenen karşılaşma, İran'ın grup aşamasında 2-1 kazandığı 1998 Dünya Kupası maçının rövanşı olacak. Berhalter, iki ülke arasında devam eden gerginliğe rağmen önümüzdeki Salı günü oynanacak maçta siyasete yer olmayacağını söyledi.

Berhalter açıklamasında, “3 farlı ülkede oynadım. İsveç’te antrenörlük yaptım. Futbolla ilgili olan şey, dünyanın her yerinden birçok farklı insanla tanışmanız ve bu spora karşı ortak bir sevginiz” ifadelerini kullandı.

Teknik Direktör ayrıca, “Politika veya iki ülke arasındaki ilişkiler nedeniyle değil, her iki takımın da ikinci tura geçmek istemesinden dolayı rekabetin yoğun olacağını düşünüyorum. Biz futbolcuyuz, rekabet edeceğiz, onlarda rekabet edecek. Hepsi bu” şeklinde konuştu.


Editörün Seçimi

Multimedya