Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İtalya’da heyelanın yaşandığı Ischia Adası’nda olağanüstü hal ilan edildi

İtalya’da heyelanın yaşandığı Ischia Adası’nda olağanüstü hal ilan edildi

Pazar, 27 Kasım, 2022 - 16:30
İtalya’nın Ischia adasındaki çamurlar (Reuters)

İtalya Bakanlar Kurulu, Ischia Adası’nda olumsuz hava koşulları sebebiyle meydana gelen heyelan nedeniyle bugünden itibaren bir yıl için olağanüstü hal ilan etti.

Nova haber ajansına göre, Napoli Valisi Claudio Palomba, Tg1 mikrofonlarına yaptığı açıklamada, Casamicciola’da bir kadının hayatını kaybettiğini, 11 kişinin ise kayıp olduğunu söyledi. 

126-130 civarında kişinin geceyi dışarda geçirdiğini bildiren Vali, “Ancak onları kırmızı bölgeden hemen tahliye ettiğimiz için herkese otelde kalacak yer verildi” dedi.

İtfaiye ekipleri, bu sabah adada sakinlerini kurtarma, kayıp şahısları arama ve bağlantılı yollarda çamur temizleme çalışmalarını sürdürdü.

Lazio Abruzzo, Puglia ve Molise’den takviye ekipler gönderildi.

Başbakan Giorgia Meloni, dün gelişmeleri öğrenmek için Sivil Savunma karargahını ziyaret etti.

Meloni Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Derhal harekete geçen kurumlara ve halka yardım eden kahraman ekiplere şükranlarımızı yineliyorum” ifadelerini kullandı.


Editörün Seçimi

Multimedya