Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Katar’dan Almanya’ya en az 15 yıl süreyle LNG tedarik etme anlaşması

Katar’dan Almanya’ya en az 15 yıl süreyle LNG tedarik etme anlaşması

Salı, 29 Kasım, 2022 - 13:15
Katar Enerji Bakanı Saad Şerida el-Kaabi ve ConocoPhillips CEO’su bugün Doha’da düzenledikleri basın toplantısında (AFP)

Katar devletine ait olan QatarEnergy, Almanya’ya en az 15 yıl boyunca yılda 2 milyon ton sıvılaştırılmış doğalgaz (LNG) tedarik etmek için ABD merkezli enerji şirketi ConocoPhillips ile anlaşma imzaladı.

Katar Enerji İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı ve QatarEnergy CEO’su Saad Şerida el-Kaabi, “Almanya, Avrupa’nın en büyük gaz pazarını temsil ediyor ve biz onun enerji güvenliğini desteklemeye kararlıyız. Anlaşma genel olarak Avrupa’da ve özel olarak Almanya’da enerji güvenliğini artırma çabalarımızı desteklemeye katkıda bulunuyor” dedi.

Katar resmi ajansı QNA’ya göre Bakan Kaabi, 2026’dan itibaren Almanya’ya yaklaşık 2 milyon ton sıvılaştırılmış doğalgaz tedarik edileceğini bildirdi.


Editörün Seçimi

Multimedya