Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Kuveyt ve Fransa’da ortak tatbikat: Batı’nın İncisi 2022

Kuveyt ve Fransa’da ortak tatbikat: Batı’nın İncisi 2022

Kuveyt ve Fransa orduları için ‘Batı’nın İncisi 2022’ tatbikatına başladı
Salı, 29 Kasım, 2022 - 11:00
Kuveyt ordusu ve Ulusal Muhafızlar’ın Fransa ordusuyla birlikte yürüttüğü ‘Batı’nın İncisi 2022’ tatbikatı faaliyetlerinde bir kesit (KUNA)

Kuveyt ordusu ve Ulusal Muhafızlar’ın Fransa ordusuyla iş birliği içerisinde 7 Aralık’a kadar devam edecek olan ‘Batı’nın İncisi 2022’ tatbikatı başladı.

Kuveyt Genelkurmay Başkanlığı yaptığı basın açıklamasında, tatbikatın ortak komuta sistemiyle harekatın planlanıp koordine edilmesini, ayrıca katılan ordunun performansını, savaşa hazır olma durumunu ve tecrübe paylaşımını güçlendirmeyi ve iyileştirmeyi amaçladığını belirtti.

Tatbikatın ayrıca, performans seviyesinin korunmasını ve ortak tatbikatlarda istenen hedeflere ulaşılmasını sağlamayı hedeflediğini söyledi. Şarku’l Avsat’ın edindiği bilgilere göre grup eğitimi yoluyla Kuveyt ve Fransa ordusu arasındaki işbirliği yönlerini geliştirmeyi ve silahlı kuvvetlerden en iyi şekilde yararlanmayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

Batı’nın İncisi 2022 tatbikatının, ülkenin kuzeybatısında yer alan el-Adaira bölgesindeki atış poligonlarının gerçek mühimmatla atışlara sahne olacağını belirtti.


Editörün Seçimi

Multimedya