Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Pentagon Suriye’de yeni bir Türk askeri operasyonuna karşı güçlü muhalefetini ifade etti

Pentagon Suriye’de yeni bir Türk askeri operasyonuna karşı güçlü muhalefetini ifade etti

Perşembe, 1 Aralık, 2022 - 12:00
ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin (EPA)

ABD Savunma Bakanlığı’na (Pentagon) göre, Savunma Bakanı Lloyd Austin Türk mevkidaşı Hulusi Akar ile yaptığı telefon görüşmesinde, Suriye’de yeni bir Türk askeri operasyonuna karşı güçlü muhalefetini dile getirdi.

Pentagon’un açıklamasında, “Bakan Austin, bazıları DEAŞ’ı yenmek için Suriye’de yerel ortaklarla birlikte çalışan ABD personelinin güvenliğini doğrudan tehdit eden son hava saldırıları da dahil olmak üzere, Suriye’nin kuzeyi ve Türkiye’de tırmanan eylemlerden duyduğu endişeyi dile getirdi” denildi.

Açıklamaya göre, Bakan Austin gerilimi azaltma çağrısında bulundu ve Bakanlığın Suriye’de yeni bir Türk askeri operasyonuna karşı güçlü muhalefetini paylaştı.

Bakan Austin, 13 Kasım’da İstanbul’da ve ardından Türkiye’nin güneyinde meydana gelen saldırılarda hayatını kaybedenler için taziye dileklerini ileterek, ABD ve Türkiye arasındaki stratejik ilişkinin önemini bir kez daha vurguladı.


Editörün Seçimi

Multimedya