Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Lübnan: Canbolad, cumhurbaşkanı seçimi için herkesle diyaloğa açık

Lübnan: Canbolad, cumhurbaşkanı seçimi için herkesle diyaloğa açık

Perşembe, 1 Aralık, 2022 - 12:15
Velid Canbolat

Lübnan (Dürzi) İlerici Sosyalist Parti Genel Başkanı Velid Canbolad, ‘el-Enba’ gazetesine yaptığı açıklamada, diyaloğun faydasız olduğuna dair bazı açıklamalar hakkında ‘saçma’ yorumunu yaptı.

Canbolad, “(Şii) Hizbullah ile diyaloğun faydasız olduğunu söyleyenler var. Bu çok saçma. Diyalog özelliklerine, toplumsal ve ekonomik zorlukları ele alma özelliğine sahip bir cumhurbaşkanı seçimlerine ulaşmak için tüm taraflarla diyalog halinde olmamız gerekiyor. Şarku’l Avsat’ın el-Enba’dan aktardığı habere göre ‘Boş olduğu’ yorumlarına gelince, ülkenin her gün nasıl battığına tanık oluyoruz. Jounieh bölgesi şiddetli yağmurlarla sular altında kaldı. Ve bir devlet yok. Yargıçların greviyle ilgili yaşananlar da dahil olmak üzere tüm alanlarda bir boşluk ve felç durumunu sürdürmeye devam etmek saçma” ifadelerini kullandı.

(Maruni Hristiyan) Lübnan Kuvvetleri Partisi Genel Başkanı Samir Caca ise 30 Kasım’da Şarku’l Avsat’a yaptığı açıklamada, Hizbullah ve müttefikleriyle diyaloğun zaman kaybı olduğunu söyledi. Caca, “Krize neden olanlarla pazarlık edemeyiz” dedi.

 


Editörün Seçimi

Multimedya