Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Midnight Club'ın yaratıcılarından Mike Flanagan, Netflix'in iptal kararını eleştirdi

Midnight Club'ın yaratıcılarından Mike Flanagan, Netflix'in iptal kararını eleştirdi

Netflix aboneleri, dijital yayın platformunun kararına sert tepki gösteriyor
Cumartesi, 3 Aralık, 2022 - 13:00
Netflix

Mike Flanagan, Netflix'in son iptal kararından duyduğu "hayal kırıklığını" dile getirdi.

Aralarında Doktor Uyku'nun (Doctor Sleep) da bulunduğu korku yapımlarıyla tanınan yazar-yönetmen, 2016'dan bu yana dijital yayın platformu için proje üretiyordu.

Bu projeler arasında The Haunting: Tepedeki Ev (The Haunting of Hill House), The Haunting: Bly Malikanesi (The Haunting of Bly Manor) ve Gece Yarısı Ayini (Midnight Mass) gibi diziler de var.

The Independent'ta yer alan habere göre, 1 Aralık Perşembe günü Flanagan'ın yapım şirketi Intrepid'in artık Netflix yerine Amazon Stüdyoları'yla çalışacağı duyuruldu.

Ertesi gün (2 Aralık) Netflix, Flanagan'ın en son yapımı olan gençlik korku dizisi The Midnight Club'ın, ilk gösteriminin üzerinden henüz iki ay geçmemişken iptal edildiğini duyurdu. Flanagan, Christopher Pike'ın kitabından uyarlanan diziyi Leah Fong'la birlikte yaratmıştı.

Kararından dolayı dijital yayın platformunu açıkça eleştiren Flanagan, Twitter'da şöyle yazdı:

"Netflix'in THE MIDNIGHT CLUB'ın ikinci sezonunu çekmemeye karar vermesi beni büyük hayal kırıklığına uğrattı."

Flanagan bu fırsatı, dizinin ilk sezonundaki birtakım "çözülmemiş gizemleri" açıklığa kavuşturmak için kullandı ve artık çekilmeyecek sonraki sezonlar için "planlarını" kendi Tumblr sayfasında paylaştı.
Mike Flanagan
Mike Flanagan, Netflix'in "Midnight Club"ı iptal etmesinin ardından "büyük hayal kırıklığına uğradığını" söyledi (Twitter)

Flanagan blog yazısında şunları yazdı:

"En büyük hayal kırıklığım, her zaman bir kumar olan ikinci sezonun çekileceği varsayımı için bu kadar çok olay örgüsünü açık bırakmamız. Bu yüzden bu blogu resmi ikinci sezonumuz olarak yazıyorum. Böylece ne olabileceğini bilebilir, en sevdiğiniz karakterlerin kaderlerini öğrenebilir ve ilk sezonda havada kalmış olay örgülerinin yanıtlarını bulabilirsiniz."

Flanagan'ın hayranları, ikinci sezon planlarını paylaştığı için ona teşekkür etti ve Netflix'in kararına hayıflandı.

@gem_seddon, "Bunun için teşekkür ederim" diye yazdı ve ekledi:

"Diziyi ekranda göremeyeceğimizi bilmek inanılmaz derecede üzücü ancak yazdıklarınızı okumaktan ve olabilecekleri kafamda canlandırmaktan büyük mutluluk duyuyorum."

@lcalvioartwork şunları yazdı:

"2. sezonun yayımlandığını asla göremeyecek olmamız kalbimi kırıyor ama ayrıntıları paylaştığınız ve bu sonun yol açtığı birçok soruyu yanıtladığınız için TEŞEKKÜRLER @flanaganfilm!"

@RRComposer ise "Netflix dizinin ikinci sezonunu çekmeme kararıyla büyük bir hata yaptı!" diye ekledi.

The Midnight Club'ın çıktığı gün dizi, olağanüstü bir korku başarısı elde ederek bir Guinness Dünya Rekoru kırmıştı.


Editörün Seçimi

Multimedya