Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

İsrail Cumhurbaşkanı resmi ziyaret için Bahreyn’e gitti

İsrail Cumhurbaşkanı resmi ziyaret için Bahreyn’e gitti

Pazar, 4 Aralık, 2022 - 16:15
Isaac Herzog Bahreyn’e resmi ziyareti öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu (DPA)

İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, Bahreyn Kralı Hamad bin İsa Al Halife’nin davetlisi olarak resmi bir ziyarette bulunmak üzere bugün Manama’ya gitti.

Bu, 2020’de iki ülke arasındaki ilişkilerin normalleşmesinden bu yana bir İsrail cumhurbaşkanının Bahreyn’e yaptığı ilk resmi ziyaret oldu.

Herzog’u havaalanında Bahreyn Dışişleri Bakanı Abdullatif ez-Zayani karşıladı.

İsrail Cumhurbaşkanı, ülkeden ayrılmadan önce Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “İbrahim Anlaşmaları tarihi bölgesel işbirliğini ateşledi. Bölgemizdeki daha fazla ülkeyi bu ortaklığa katılmaya ve Ortadoğu’yu güçlendirmeye çağırıyorum. Ortadoğu’daki komşularımızla genişleyen barış ve ortaklık çemberi, özellikle küresel ve bölgesel istikrarın zayıflaması ışığında büyük önem taşıyor” ifadelerini kullandı.

Herzog ayrıca, Kral Hamad bin İsa Al Halife ve Başbakan olan Veliaht Prens Selman bin Hamad Al Halife ile küresel iklim krizi de dahil olmak üzere siyasi konulara ve ortak zorluklara ek olarak ekonomik işbirliğini geliştirme yollarını tartışacağını bildirdi.


Editörün Seçimi

Multimedya