Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

VİDEO | Kanye West'i Hitler'e benzeten komedyenin eski videosu viral oldu

VİDEO | Kanye West'i Hitler'e benzeten komedyenin eski videosu viral oldu

Komedyen 2017’de "Bu adamın ağzından çıkanları gerçekten dinleyin" demişti
Pazar, 4 Aralık, 2022 - 17:30
Fotoğraf: Reuters

Bill Burr'ün Kanye West'e laf soktuğu bir video kesiti, rapçinin Hitler hakkındaki şok edici ifadelerinin ardından yeniden gündeme geldi.

Ünlü rapçi, önceki günlerde Alex Jones'a verdiği röportajda Adolf Hitler'e duyduğu hayranlığı dile getirdiği çok eleştirilen yorumlar yapmıştı.

The Independent'ta yer alan habere göre West, programda "Hitler'de iyi şeyler görüyorum" demiş ve ardından Nazi liderine karşı bir 'fetişinin' olduğunu eklemişti.

Jones, Nazileri veya Hitler'i sevmediğini söylediğindeyse rapçi şöyle dedi: 

"Ben Hitler'i seviyorum."

West'in yorumları kınanmıştı ve Yahudi sembolü Davut Yıldızının üstüne Yahudi düşmanı Nazi işaretini eklediği görüntüyü paylaştıktan sonra Twitter hesabı askıya alınmıştı.

Gözden düşen rapçinin bu sözlerinin ardından, @WUTangKids hesabı sosyal medyada komedyen Burr'ün West'i geçmişteki egoist ifadeleri yüzünden hedef aldığı gösterisinden bir kesi paylaştı ve video viral oldu.Klipte Burr, "Kanye bir daha kendinden uzun uzun bahsettiğinde, sadece gözlerinizi kapatın, o olduğunu unutun ve bu adamın ağzından çıkanları gerçekten dinleyin" diyordu:

"Ben bir dahiyim. Ben bir tanrıyım, ben Shakespeare'im. En büyük pişmanlığım, kendimi canlı performans sergilerken göremeyecek olmam' gibi saçma laflar ediyor. Bu doğrudan onun sözü: 'En büyük pişmanlığım, kendimi canlı performans sergilerken göremeyecek olmam."

Burr sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Dostum, bu egoyu beyaz bir adama koyunca bu şey gibi oluyor..."

Burr bu kısımda sesini kısıp Hitler taklidi yaptı.

West'in yorumlarının ardından, Reddit'teki hayranları rapçiye ayrılan en büyük sayfalardan birini Taylor Swift'i takdir etme ve Holokost farkındalık sayfasına dönüştürerek ona yüzlerini dönmüştü.

 


Editörün Seçimi

Multimedya