Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Financial Times Zelenskiy’i ‘Yılın Kişisi’ seçti

Financial Times Zelenskiy’i ‘Yılın Kişisi’ seçti

Pazartesi, 5 Aralık, 2022 - 14:30
Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy 14 Şubat 2022’de ulusa sesleniyor (Reuters)

Financial Times gazetesi, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’i Yılın Kişisi seçti.

Gazete’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Financial Times tarafından 2022 Yılın Kişi’si seçildi. 44 yaşındaki Zelenskiy, olağanüstü liderlik ve sebat gösterdiği için tarihte bir yer edinmiştir” denildi.

DPA’nın haberine göre, Financial Times, Zelenskiy’nin tahliye teklifini kabul etmek yerine Kiev’de kalma kararının savaşın en önemli anlarından biri olduğunu vurguladı.

Zelenskiy ise gazeteye verdiği demeçte, “Cesur olduğumdan çok sorumlu bir insanım. İnsanları hayal kırıklığına uğratmaktan nefret ediyorum” dedi.

Financial Times’ın açıklamasında, “Ukrayna, Rusya’nın Kiev’e yönelik saldırısını, Harkov ve Herson bölgelerindeki karşı saldırılarını püskürterek dünyayı şaşırttı. Bu yıl Moskova güçleri tarafından ele geçirilen toprakların yarısını geri aldı. Zelenskiy’nin güçleri, Donbas bölgesi ve Kırım da dahil olmak üzere tüm Ukrayna topraklarını özgürleştirmek amacıyla kış gelmesine rağmen şimdi güneyde ve doğuda çalışmalarına devam ediyor” denildi.


Editörün Seçimi

Multimedya