Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Sisi ve CIA Direktörü güvenlik ve istihbarat işbirliğini görüştü

Sisi ve CIA Direktörü güvenlik ve istihbarat işbirliğini görüştü

Mısır, ABD ile güvenlik ve istihbarat işbirliğini geliştirecek
Salı, 24 Ocak, 2023 - 07:15
Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ve CIA Direktörü William Burns (Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü)

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi dün başkent Kahire’de CIA Direktörü William Burns ile yaptığı görüşmede iki ülke arasındaki güvenlik ve istihbarat işbirliğini geliştirme yollarını tartıştı.

Mısır Cumhurbaşkanlığı sözcüsüne göre Sisi, CIA Direktörü’nü memnuniyetle karşıladı.

Sisi, Mısır’ın, başta güvenlik ve istihbarat olmak üzere çeşitli alanlarda iki ülke arasındaki sağlam iş birliğini güçlendirmeye ve Ortadoğu’da yaşanan zorluklar ışığında bu bölgede istikrarı yeniden tesis etme çabalarını desteklemeye verdiği önemi vurguladı. 

CIA Direktörü Burns ise, ABD’nin önümüzdeki dönemde Mısır ile işbirliği ve ortaklık ilişkilerini geliştirme arzusunu dile getirerek, Mısır-ABD ilişkilerinin önemi ve gücünü vurguladı.

Burns, özellikle uluslararası ve bölgesel krizlerin yaşandığı bu hassas aşamada, Mısır’ın Ortadoğu’nun ağırlık merkezi ve güvenlik ve istikrarın direği olarak kabul edildiğini sözlerine ekledi.


Editörün Seçimi

Multimedya