Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Zelenskiy: Rusya yeni bir saldırı dalgasına hazırlanıyor

Zelenskiy: Rusya yeni bir saldırı dalgasına hazırlanıyor

Çarşamba, 25 Ocak, 2023 - 12:00
Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy (AP)

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya’nın Donetsk Oblastı’nda bulunan Bahmut ve Vuhledar yakınlarında ‘yeni bir saldırı dalgasına’ hazırlandığını ve askeri hareketliliği artırdığını söyledi.

The Kyiv Independent gazetesinin haberine göre, Zelenskiy aynı zamanda askeri personelin firar veya savaşma emirlerine uymaması halinde cezai sorumluluğunu artıran bir yasayı imzaladı.

Zelenskiy, ülkenin Rus işgaline karşı koyma çabaları sırasında hükümet çalışanlarının suiistimallerine karşı düzenlenen protestodan sonra hükümet değişikliğine giderek en az 10 yetkiliyi görevden aldı.

Ukraynalı lider, ‘adalet’ veya ‘hakkaniyet’ anlamına gelen bir terimi 4 dakikada 10 kez söylediği bir konuşma yapmasından günler sonra, dört bakan yardımcısı ve beş bölge valisini görevden aldı. Diğer birçok yetkili, kendi istekleriyle istifa edeceklerini açıkladı.

Yetkililerin görevden alınması, bazı yetkililerin yeni yıl tatili için İspanya da dahil olmak üzere yurtdışına seyahat etmesine sosyal medyadan gelen eleştirilerin ardından gerçekleşti.


Editörün Seçimi

Multimedya