Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Yemen ile BAE geçici başkent Aden'in güvenlik sistemini güçlendirmek için anlaşma imzaladı

Yemen ile BAE geçici başkent Aden'in güvenlik sistemini güçlendirmek için anlaşma imzaladı

Perşembe, 26 Ocak, 2023 - 10:45
AA

Yemenli yetkililer, Birleşik Arap Emirlikleri'nden (BAE) özel bir şirketle geçici başkent Aden sokaklarında modern kameralarla denetleme sisteminin kurulması anlaşması imzaladı.

Yemen resmi ajansı SABA'ya göre, Aden Valisi Ahmed Hamin Lemles ile Emniyet Müdürü Mutahhar eş-Şuaybi, Abu Dabi'de birtakım temaslar gerçekleştirdi.

Lemles ile Şuaybi, burada Aden sokaklarının güvenliğini güçlendirmek amacıyla BAE'li özel bir şirketle anlaşma imzaladı.

Anlaşmaya göre, suç ve terör eylemleriyle mücadeleyi güçlendirmek amacıyla Aden'e güvenlik ihlallerinin takibi ve güvenlik hizmetlerinin sağlanması için modern kameralarla denetleme sistemi kurulacak.

Vali Lemles, yapılan anlaşmanın şehrin güvenlik ve istikrarının sağlanması hususundaki önemine değinerek, BAE'nin Aden'deki çabaları ile hizmet, kalkınma gibi sektörlere verdiği destekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Modern kameraların güvenlik güçlerine sağlayacağı faydaya vurgu yapan Şuaybi de BAE'nin Aden'e güvenlik alanında verdiği desteğin yeni olmadığını, Husilerin bölgeden çıkarılmasından bu yana devam ettiğini aktardı.


Editörün Seçimi

Multimedya