Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Kudüs’te bir Yahudi yerleşim birimine düzenlenen saldırıda 7 kişi öldü

Kudüs’te bir Yahudi yerleşim birimine düzenlenen saldırıda 7 kişi öldü

Cuma, 27 Ocak, 2023 - 22:15
Kudüs'teki kaza yerinde polis ve ambulans memurları (AFP)

İsrail medyası ve polisinin açıklamalarına göre, İşgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan bir Yahudi yerleşim birimine düzenlenen silahlı saldırıda 7 kişi yaşamını yitirdi.

Reuters'in bildirdiğine göre, İsrail Ambulans Servisi, polisin "terör saldırısı" olarak nitelendirdiği silahlı saldırıda 10 kişinin yaralandığını söyledi.

Saldırı hakkında yetkililerden yapılan Açıklamada, polisin olay yerine geldiği ve silahlı çatışmada saldırganı etkisiz hale getirdiği kaydedildi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Vidant Patel Cuma günü yaptığı açıklamada, ABD'nin Yahudi yerleşim birimine düzenlenen silahlı saldırıyı kınadığını söyledi.

Patel, gazetecilere verdiği demeçte, ABD'li yetkililerin İsrailli meslektaşlarıyla temas halinde olduğunu ve Dışişleri Bakanı Anthony Blinken'in önümüzdeki hafta yapılması planlanan İsrail gezisinde herhangi bir değişiklik beklemediğini söyledi.


Editörün Seçimi

Multimedya