Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Hindistan Hava Kuvvetleri’ne ait iki savaş uçağı düştü

Hindistan Hava Kuvvetleri’ne ait iki savaş uçağı düştü

Cumartesi, 28 Ocak, 2023 - 13:15
Yerel kurtarma yetkilileri ve askeri yetkililer, Rajasthan eyaletinde düşen uçağın enkazını inceliyor (AFP)

Hindistanlı yerel yetkililer bugün yaptığı açıklamada, Hindistan Hava Kuvvetlerine ait iki savaş uçağının Madya Pradeş ile komşu çöl eyaleti Racastan’a düştüğünü ve bir pilotun hayatını kaybettiğini söyledi.

Madya Pradeş'ten bir yetkili konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bölgede iki savaş uçağının düştüğünü doğruladı. İki uçağın neden düştüğü konusu henüz netlik kazanmadı.


Bir başka yerel yetkili ise, iki uçaktan birinin üç mürettebatından ikisinin kurtarılarak hastaneye kaldırıldığını ifade etti.

Yetkili, Savunma Bakanlığı yetkililerinin kaza mahalline gittiğini bildirdi. Yerel medyada çıkan haberlere göre, Su-30 ve Mirage 2000'in düştüğü belirtildi.

Federal Savunma Bakanlığı yetkilileri, Racatan'daki kaza mahallinden ayrıntıların alındığını ve bölgeye en yakın hava kuvvetlerinden bir ekibin gönderildiğini bildirdi.


Editörün Seçimi

Multimedya