Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Dera yolunda meydana gelen patlamada rejim güçlerinden 15 kişi yaralandı

Dera yolunda meydana gelen patlamada rejim güçlerinden 15 kişi yaralandı

Salı, 31 Ocak, 2023 - 06:15
Hedeflenen otobüs (SOHR)

Kimliği belirsiz kişilerin, Suriye’de Şam-Dera karayolu üzerindeki Hirbet Gazale köprüsü yakınında rejim güçlerine ait bir otobüse düzenlediği saldırıda 15 kişi yaralandı.

Suriye ve Ürdün arasındaki Nasib Sınır Kapısı’nda çalışan rejim iç güvenlik unsurlarını hedef alan patlama, Dera vilayetindeki yerel makamların güvenlik kaosunu kontrol edememesi sonucu gerçekleşti.

Şarku'l Avsat'ın Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’nden (SOHR) aktardığı bilgilere göre, Ocak ayının başından bu yana Dera’daki saldırı sayısı 10’a ulaştı.

Her biri farklı yol ve yöntemlerle gerçekleşen saldırılarda, 8 sivil ve 15 rejim gücü mensubu, uzlaşma anlaşmasını kabul eden ancak hiçbir askeri oluşuma katılmayan 1 eski muhalif unsur, 4 DEAŞ unsuru ve uzlaşma anlaşmasını kabul edip rejimin güvenlik servislerine katılan 2 eski unsur olmak üzere 30 kişi hayatını kaybetti.


Editörün Seçimi

Multimedya