Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Yemen'in Marib vilayetinde hava saldırısında El Kaide şüphelisi 3 kişi öldü

Yemen'in Marib vilayetinde hava saldırısında El Kaide şüphelisi 3 kişi öldü

Salı, 31 Ocak, 2023 - 20:15
El Kaide üyeleri (Şarku'l Avsat)

Yemen'in Marib vilayetinde insansız hava aracı (İHA) ile gerçekleştirilen saldırıda terör örgütü El-Kaide mensubu olduğundan şüphelenilen 3 kişinin öldüğü bildirildi.

Yemen hükümeti kaynaklarından alınan bilgiye göre, Marib'in Vadi Ubeyde ilçesinde akaryakıt istasyonunun yakınında bulunan bir araç ABD'ye ait olduğu tahmin edilen İHA ile vuruldu.

Saldırıda araçtaki El Kaide şüphelisi 3 kişi öldü. Şüphelilerin Marib'e kısa süre önce geldiği ve kimliklerinin bilinmediği aktarıldı.

Yerel basındaki haberlere göre, ölenler arasında el yapımı patlayıcı yapımında aktif olarak çalışan El Kaide yöneticilerinden Hassan el-Hadrami de bulunuyor.

Yemen veya ABD makamlarından hava saldırısına ilişkin henüz açıklama yapılmadı.

El Kaide, Yemen'de zaman zaman terör saldırıları düzenliyor. ABD de Yemen'de El Kaide unsurlarının bulunduğunu iddia ettiği noktalara silahlı insansız hava araçlarıyla (SİHA) operasyonlar gerçekleştiriyor.


Editörün Seçimi

Multimedya