Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Riyad Valisi, 7. Kral Abdulaziz Deve Festivali’nin kazananlarına ödüllerini verdi

Riyad Valisi, 7. Kral Abdulaziz Deve Festivali’nin kazananlarına ödüllerini verdi

Cumartesi, 4 Şubat, 2023 - 09:30
Prens Faysal bin Bender, festivalin kazananlarıyla çekilen fotoğrafta (SPA)

Riyad Bölge Valisi Prens Faysal bin Bender dün Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın himayesinde Dehna’nın güneyinde düzenlenen 7. Kral Abdulaziz Deve Festivali’nin kapanış törenine katıldı.

Riyad Bölge Valisi, Kral Abdulaziz Deve Yarışı kazananlarına ödüllerini takdim ederken aynı zamanda Deve Güzelleri Ödülü’nde birinci olanlara hediyelerini verdi.

Ödül törenin başladığı sırada Suudi Arabistan Deve Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Fahd bin Felah bin Haslin konuşmasında, Kral Abdulaziz Deve Festivali’nin Yüce Allah’ın bu nimetlerin yaratılışındaki güzellik ve azamete bakıp tefekkür etmenin en güzel icrası olduğunu söyledi.

Haslin, 45 gün süren festivalde deve sahiplerinin Kral Selman ve Veliaht Prens’in desteklediği bir etkinlikte yarıştığına değindi. Ayrıca, yapılan yarışların Suudi Arabistan Krallığı’nın büyük mirasının özgünlüğüyle çeşitli spor alanlarında rekabet için avantaj sağladığına değindi.

Yetkili, altıncı deve festivalinde 24 bin olan devenin yedincisinde 35 bine, altıncı deve festivalinde bin 900 olan katılımcının ise yedinci festivalde 2 bin 200’e çıktığını söyledi.

7. Kral Abdulaziz Deve Yarışına katılanları tebrik ederken, Riyad Valisi, deve sahipleri ve deve yarışı severlere şükranlarını sunan Haslin, özgün mirası yansıtan sektörlerle ülkesinin çaba, çalışma ve gelişme aşamalarını sürdüreceğini dile getirdi.


Editörün Seçimi

Multimedya