Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Ukrayna Savunma Bakanı’nın ordudaki yolsuzluk iddialarının ardından görevden alınacağı iddia edildi

Ukrayna Savunma Bakanı’nın ordudaki yolsuzluk iddialarının ardından görevden alınacağı iddia edildi

Pazartesi, 6 Şubat, 2023 - 09:45
Ukrayna Savunma Bakanı Oleksiy Reznikov (EPA)

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’nin Halkın Hizmetkârı Partisi'nin lideri David Arakhamia dün (Pazar) yaptığı açıklamada, Ukrayna Savunma Bakanı Oleksiy Reznikov’un yolsuzluk skandalının baskısı altında başka bir hükümet görevine atanacağını söyledi.

Arakhamia, Savunma Bakanlığı’na Ukrayna Askeri İstihbarat Servisi Başkanı General Kirillo Budanov’un getirileceğini belirtti. Ancak bu atamanın tarihi hakkında açıklama yapmadı. Reznikov’dan şu ana kadar bir yorum yapılmadı.

Arakhamia Telegram üzerinden, “Savaş, personel politikalarındaki değişiklikleri mecbur kılıyor. Zaman ve koşullar güçlenmeyi ve yeniden toplanmayı gerektiriyor. Şimdi olan ve gelecekte olacak olan budur. Düşman saldırmaya hazırlanıyor. Bizde kendimizi savunmaya ve bize ait olanı geri almaya hazırlanıyoruz” dedi.


Editörün Seçimi

Multimedya