Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan Veliaht Prensi, Ekonomi ve Kalkınma İşleri toplantısına başkanlık etti

Suudi Arabistan Veliaht Prensi, Ekonomi ve Kalkınma İşleri toplantısına başkanlık etti

Salı, 7 Şubat, 2023 - 17:45
Suudi Arabistan Veliaht Prensi, Ekonomi ve Kalkınma İşleri toplantısına başkanlık etti (SPA)

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Ekonomi ve Kalkınma İşleri Konseyi'nin bugün Riyad'daki Yemame Sarayı'nda düzenlenen toplantısına başkanlık etti.


Toplantıda Ekonomi ve Planlama Bakanlığı tarafından yerel ve küresel ekonomik gelişmelere ilişkin sunulan planın yanı sıra özellikle ülke ekonomisinin çok sayıda sektör ve faaliyet düzeyinde tanık olduğu büyüme ele alındı.


Toplantıda, Ekonomik ve Kalkınma İşleri Konseyi'ndeki Stratejik Yönetim Ofisi tarafından Suudi Arabistan Krallığı'nın 2030 Vizyonu yönetimi ve kurumların rolleri hakkında sunulan tartışma masaya yatırıldı.


Ayrıca koronavirüs pandemisiyle ilgili son gelişmelerin yanı sıra sağlıkla ilgili konular hakkında Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan sunum incelendi. Konseyin geçtiğimiz yılın dördüncü çeyreğinde aldığı kararlar ve tavsiyelerin takibiyle Ekonomik ve Kalkınma İşleri Konseyi'ndeki Stratejik Yönetim Ofisi tarafından sunulan çalışmalara dikkat çekildi.


Editörün Seçimi

Multimedya