Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Ukrayna sınırına yakın bir Rus petrol rafinerisinde çıkan yangın söndürüldü

Ukrayna sınırına yakın bir Rus petrol rafinerisinde çıkan yangın söndürüldü

Çarşamba, 8 Şubat, 2023 - 15:00
Haziran ayında Rusya'nın Novoşahtinsk kentindeki bir petrol rafinerisinde SİHA saldırısının ardından çıkan yangın (Reuters-Arşiv)

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı’na göre, ülkenin güneyinde Ukrayna sınırına yakın Rostov bölgesinde bulunan bir petrol rafinerisinde çıkan yangın söndürüldü.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “Rostov bölgesindeki Novoşahtinsk şehrinde Moskova saatiyle 10.24’te bir petrol ürünleri işleme tesisinde çıkan yangınla ilgili bir mesaj aldık” denildi.

Interfax haber ajansının bildirdiğine göre, Resource LLC adlı bir şirkete ait rafineride yaklaşık 100 metrekarelik bir alanda çıkan yangın yaklaşık 1 saat sonra söndürüldü.

Acil Durumlar Bakanlığı, ön bilgilere göre söz konusu yangının ‘teknolojik sürecin ihlalinden’ kaynaklandığı bilgisini de verdi.

Novoşahtinsk, Ukrayna sınırına yaklaşık dokuz kilometre uzaklıkta yer alıyor. Aynı bölgede, Haziran ayında başka bir rafineri iki silahlı insansız hava aracı (SİHA) tarafından hedef alındı.

Dün ise, Moskova’nın doğusundaki Nijniy Novgorod’daki Lukoil rafinerisinde bir başka yangın meydana geldi.


Editörün Seçimi

Multimedya