Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

KSRelief, Türkiye ve Suriye halklarına yönelik yardım kampanyası başlattı

KSRelief, Türkiye ve Suriye halklarına yönelik yardım kampanyası başlattı

Çarşamba, 8 Şubat, 2023 - 16:15

Kral Selman Yardım ve İnsani Çalışmalar Merkezi (KSRelief), Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın talimatları doğrultusunda, Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen Türkiye ve Suriye halklarına yardım etmek için bugün Sahem platformu aracılığıyla bir yardım kampanyası başlattı.

Kraliyet Divanı Danışması ve KSRelief Genel Müdürü Dr. Abdullah Rabia, KSRelief’in başkent Riyad’daki merkezinde yardım kampanyasını başlatırken yaptığı konuşmada, “Kral Selman ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın talimatları doğrultusunda, bugün Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için bağış kampanyasını başlatıyoruz” dedi.

Suudi Arabistan’ın dünyada ilk kez tüm halkına Türkiye ve Suriye için bağış çağrısında bulunan ülke olduğunu ifade eden Dr. Rabia, bağışların Sahem uygulaması veya kampanya için belirlenen banka hesabı aracılığıyla ya da merkezin internet sitesinde yer alan çeşitli bağış kanalları aracılığıyla toplanacağını ifade etti.

Rabia açıklamasına şu ifadelerle devam etti;

“Yardım kampanyası, depremden etkilenenlere barınak, sağlık, gıda ve lojistik yardım sağlamak için önümüzdeki saatlerde bir hava köprüsünün başlatılması da dahil olmak üzere çeşitli programların uygulanmasını içeriyor. Buna ek olarak, kurtarma ekipleri, hızlı müdahale ekipleri ve acil sağlık ekipleri, zamanlarını, emeklerini ve deneyimlerini kardeş halkların başına gelen büyük yarayı hafifletmek için gönüllü ekiplerle ortaklaşa deprem bölgelerine gidecek.”

Dr. Rabia, bu kıymetli insani girişim için Kral Selman ve Veliaht Prens’e teşekkür etti.

Ayrıca, sahada acil tıbbi ve sağlık hizmetleri sağlamak için kayıt olan erkek ve kadın gönüllülerin yanı sıra Sivil Savunma Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı, Suudi Arabistan Kızılayı’ndan katılan saha ekiplerine teşekkür ettiklerini de dile getirdi.

KSRelief Genel Müdürü, “Yüce Allah’tan bu cömert direktifleri uygulamamıza yardım etmesini, Suriye ve Türkiye’deki kardeşlerimizin acılarının hafifletilmesine katkıda bulunmayı niyaz ediyoruz” dedi.

Kraliyet Divanı Danışmanı, Kıdemli Alimler Konseyi üyesi Şeyh Dr. Saad bin Naser eş-Şatri ise, hayırseverliğin fazileti hakkında konuşarak, “Bu mübarek ülkenin dünyanın dört bir yanındaki muhtaç ve mağdur insanlara yardım sağlamak için harekete geçmesi Cenab-ı Hakk’ın lütfudur” dedi.

Dr. Şatri, herkesi Sahem platformu aracılığıyla bağış yapmaya çağırarak, “Merkez, daha önceki yardım kampanyalarında büyük işler yapan, bağışlardan herhangi bir idari ücret kesintisi yapmayan ve eksiksiz olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştıran güvenilir bir kuruluştur” ifadelerini kullandı.

Dr. Rabia ve Dr. Şatri, daha sonra merkezdeki kampanya kontrol odasını ziyaret ederek, bağış alma mekanizması, kayıt ve belgeleme süreçleri hakkında bilgi aldılar.

Söz konusu kampanyaya Sahem platformu üzerinden sahem.ksrelief.org/SYTR adresinden bağış yapılabilir.

Bağışçılar ayrıca kampanyanın banka hesabı (SA7780000500608018777776) aracılığıyla doğrudan gönderi de yapabilir.

Sahem uygulaması, Apple Store ve Google Play üzerinden mobil cihazlara da indirilebilir.


Editörün Seçimi

Multimedya