Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Kalyon Holding, Gaziantep İslahiye'ye 3 bin kişilik konteyner kent kuracak

Kalyon Holding, Gaziantep İslahiye'ye 3 bin kişilik konteyner kent kuracak

2 bin 336 gönüllü çalışanı ile sahada yaralara merhem olmak için çalışan Kalyon Holding, konteyner kentte depremzedelerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak.
Çarşamba, 8 Şubat, 2023 - 18:30
AA

Kalyon Holding, Gaziantep'in İslahiye ilçesine 3 bin kişilik konteyner kent kurmak için harekete geçtiğini duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Kalyon Holding, Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremler sonrası 2 bin 336 gönüllüsüyle afet bölgesinde yer alıp, barınmadan enkaz kaldırma teçhizatı ve makinelerine, gıda, giysi ve ilaç yardımlarından psikolojik desteğe tüm imkanlarını seferber etti.

Deprem bölgesindeki vatandaşların acil ihtiyaçlarını karşılamak üzere gerekli tüm girişimleri, başta AFAD olmak üzere ilgili devlet kurumları ile istişare ve koordinasyon halinde yürüten şirket, ilk etapta Gazianteplilere Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin kapılarını açıp, bölgede 7 bin 756 afetzedenin barınma ve gıda ihtiyacını karşıladı.

Kalyon Holding, şimdi de Gaziantep’in İslahiye ilçesine 3 bin kişilik konteyner kent kurmak için harekete geçti.

Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu başta olmak üzere tüm üst yönetimi ve 2 bin 336 gönüllü çalışanı ile sahada yaralara merhem olmak için çalışan Holding, konteyner kentte depremzedelerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak.

Hatay Havalimanı'nın tahrip olan pistinin onarımını da yürüten Holding, BOTAŞ doğal gaz boru hattının tamiratı için de ekip ve ekipmanları ile bölgede bulunuyor.

Yine, 527 konteyner, 41 çadır, 14 vinç, 49 ekskavatör, 30 kepçe, 82 kamyon, 22 tır, 28 tonluk yakıt tankeri, 9 ışık kulesi, 156 muhtelif iş makinesi, 4 adet jeneratör ile afet bölgesinde hizmet veriyor.

Ayrıca 22 tır dolusu, 236 bin 245 kıyafet, 245 bin 564 gıda malzemesi, 24 bin 678 battaniye, 3 bin 458 ilaç, 7 ton yakacak ve daha binlerce yardım malzemesinin depremden zarar gören vatandaşlara ulaşmasını sağlayan Kalyon Holding, kan bağışı ve ilk yardıma yönelik faaliyetleri ile de kurtarma çalışmalarına katkıda bulunmak için çalışmalarına devam ediyor.


Editörün Seçimi

Multimedya