Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Kahire ve Doha güvenlik alanında iş birliğini derinleştirecek

Kahire ve Doha güvenlik alanında iş birliğini derinleştirecek

Perşembe, 9 Şubat, 2023 - 10:00
Katar heyeti, Mısır Vadi Natrun'daki Mahkumların Islah ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti. (Mısır İçişleri Bakanlığı)

Mısır ve Katar, güvenlik alanındaki iş birliklerini güçlendiriyor. Mısır İçişleri Bakanlığı dün, Katar İçişleri Bakanlığı yönetiminden üst düzey bir güvenlik heyetini 5-8 Şubat tarihleri ​​​​arasında kabul ettiğini duyurdu. Açıklamada, görüşmelerde iş birliği mekanizmalarını geliştirmenin, iletişim köprüleri kurmanın ve iki ülkenin içişleri bakanlıkları arasında ortak ilgi alanına giren çeşitli güvenlik alanlarında deneyim alışverişinin yollarının ele alındığı bildirildi.

Mısır İçişleri Bakanlığı'nın resmi Facebook sayfasından yapılan açıklamada, ziyaret programında Polis Akademisi, Uyuşturucu Kontrol Genel Müdürlüğü ve Suç Delillerini Araştırma Genel Müdürlüğü karargahlarına yapılan saha ziyaretlerinin olduğu ve heyetin İçişleri Bakanı yardımcıları ve liderler tarafından kabul edildiği aktarıldı.

Mısır İçişleri Bakanlığı’na göre Katar heyetinin Vadi Natrun’da yer alan Mahkumların Reformu ve Rehabilitasyonu Toplum Koruma Merkezi’ni (uluslararası standartlara uygun olarak merkezi cezai infaz alanında ekipmanlarla dolu) ziyaret etti. Bakanlık, Katar heyetinin mahkumlara sağlanan sağlık, sosyal bakım, eğitim ve öğretim, davranış, teknik, mesleki ve spor alanlarında uygulanan rehabilitasyon hakkında bilgi aldı.

Mısır İçişleri Bakanı Mahmud Tevfik, Katar heyetini kabul etti. Bakanlık, Katar heyetinin üyelerinin ‘Mısır İçişleri Bakanlığı'nın çeşitli sektörlerinde tanık oldukları teknik, bilimsel, araştırma ve eğitim yeteneklerine ve yeteneklerine’ övgüde bulunduğunu açıkladı.


Editörün Seçimi

Multimedya