Oscar kazanan Jamie Lee Curtis'i alkışlamayan Angela Bassett'a hayranlarından destek

Birçok kişi Black Panther yıldızını "heyecanlanmış gibi davranmadığı" için destekledi

(Robyn Beck/AFP)
(Robyn Beck/AFP)
TT

Oscar kazanan Jamie Lee Curtis'i alkışlamayan Angela Bassett'a hayranlarından destek

(Robyn Beck/AFP)
(Robyn Beck/AFP)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Jamie Lee Curtis'in sürpriz galibiyetiyle Angela Bassett'ın Oscar'da "hakkı yendi".
2023 töreninde, Her Şey Her Yerde Aynı Anda'da (Everything Everywhere All at Once) oynayan Lee Curtis'in En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü alması, Bassett'ın birinci sıradaki aday olarak görülmesi nedeniyle kalabalıkta şaşkınlığa yol açtı.
Aslında Curtis, Bassett ve önceki haftalarda En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında BAFTA (British Academy Film Awards/Britanya Akademisi Sinema Ödülleri) kazanan Banshees of Inisherin yıldızı Kerry Condon'ın ardından üçüncü favoriydi.
The Independent Türkçe'nin Oscar 2023'ün tüm kazananlarını derlediği listesine buradan, The Independent'ın törendeki tüm canlı gelişmeleri paylaştığı sayfasına da buradan ulaşabilirsiniz.
Pek çok kişi uzun Hollywood kariyeri göz önüne alındığında Curtis adına sevinirken, birçok kişi de 1994'te kendisini benzer bir konumda bulan Bassett için üzüntülerini dile getiriyor.
1994'te Aşkın Bununla Ne İlgisi Var? (What's Love Got to Do With It?) adlı biyografik filmdeki Tina Turner rolüyle En İyi Kadın Oyuncu dalında aday gösterilen Bassett, Jane Campion'ın filmi Piyano'nun (The Piano) yıldızı Holly Hunter'a yenilmişti.
Hayranları, Black Panther: Yaşasın Wakanda'daki (Black Panther: Wakanda Forever) rolüyle aday gösterilen Bassett'ın açıklamaya verdiği sönük tepkinin ardından oyuncuya övgüler yağdırıyor. Curtis galibiyetini kutlarken, duygulanan Bassett'ın yüzünde durgun bir ifade vardı. Pek çok kişi, oyuncunun "heyecanlanmış gibi davranmama" kararını destekledi.
"Angela Bassett'ın tepkisi gerçekti" diye yazan bir hayran şöyle ekledi:
"Oscar bunu ondan bir kez daha çalsın diye mi bu kadın bütün filmlerine o kadar çok şey verdi?!?"
Bir hayransa "Angela Bassett, Oscar'ı hak ediyor ve bunu da herkes biliyor" diye yazarak şöyle devam etti:
"Beni yanlış anlamayın, Jamie Lee Curtis'in olağanüstü işleri var ama Angela'nın Oscar'ı ÇOK gecikti ve onun yüzüne karşı saygısızlık yapıldığını görmek üzücü. Kaybettiğinde yüzünde durgun bir ifade vardı. O inanılmaz biri. HAKKI YENDİ."
Ariana DeBose'un "Angela Bassett o şeyi yaptı" sözlerini içeren, BAFTA'da söylediği viral rap şarkısına atıfta bulunan bir kişi, "Angela Bassett o şeyi böyle hakkı yensin diye yapmadı" dedi.
Açıklamanın ardından oyuncular Michael B. Jordan ve Jonathan Majors sahnede ödül takdim ederken Bassett'ı destekledi.
2023 töreni, 7 ödülle ayrılan Her Şey Her Yerde Aynı Anda için büyük zaferlere sahne oldu. Bunların arasında En İyi Film ve Michelle Yeoh'un aldığı En İyi Kadın Oyuncu ödülleri de var.
Sunucu Jimmy Kimmel; Avatar'ın yönetmeni James Cameron'la, geçen yılki Will Smith tokadıyla ve Babil'in (Babylon) gişedeki zayıf performansıyla dalga geçtiği bir açılış monologuyla Los Angeles etkinliğini başlattı. İzleyiciler Kimmel'ın Babil yorumlarını "belden aşağı" diye nitelendirdi.
Öte yandan Hugh Grant, "acı verici" bir kırmızı halı röportajında verdiği "kaba" cevaplarla daha tören başlamadan ortalığı karıştırdı.Britanya'nın meşhur radyosunda yapay zekanın ürettiği haber bültenleri yer alacak

Fotoğraf: GB News
Fotoğraf: GB News
TT

Britanya'nın meşhur radyosunda yapay zekanın ürettiği haber bültenleri yer alacak

Fotoğraf: GB News
Fotoğraf: GB News

GB News, radyo istasyonunda yapay zeka tarafından üretilen spor haberleri bültenlerine yer vereceğini duyurdu.  

Yayımcı standart bültenindeki bu değişikliğin, şirketin yapay zeka planlarında "buzdağının görünen kısmı" olduğunun sözünü verdi.  

30 saniyelik spor gelişmeleri, ana haber özetlerinin ardından yayımlanan ana haber bültenlerinin sonunda yer alacak.

Bülten, üretken yapay zekayla yazılacak ve GB haber sunucusu Tatiana Sanchez'in sanal sesi kullanılarak sunulacak.

GB News Dijital Dönüşüm Direktörü Geoff Marsh "Halihazırda yapay zekayı yaptığımız her şeyi geliştirmek ve milyonlarca sadık izleyici, dinleyici ve dijital tüketicimize daha iyi bir deneyim sunmak için editöryal operasyonlarımızda kullanıyoruz" dedi.

Bu yapay zeka temelli güncellemeler hızlı, sorunsuz ve radyo dinleyicilerimizi sporda olup biten her şeyden haftanın 7 günü, anında haberdar ediyor. Neredeyse hiç insan müdahalesi gerektirmiyor, mevcut dijital haberlerden faydalanıyor ve Tatiana'nın, GB News ailesindeki herkese tanıdık gelecek arkadaş canlısı, ayırt edilebilir sesiyle aktarılıyor.

Marsh "Bu, yapay zeka girişimlerimizde yalnızca buzdağının görünen kısmı. Halihazırda gelişmiş bir videoyu yazıya dönüştürme teknolojisi kullanıyoruz ve dinleyicilerimize tüm platformlarda, daha hızlı ve doğru şekilde erişmeyi istedikleri haberleri ulaştırmamızı destekleyecek başka heyecan verici üretken yapay zeka gelişmelerini de test ediyoruz" diye ekledi. 

Bu teknolojiyi kullanmamız, GB News'un tüm platformlarında spor haberi kapsamımızı genişletmeye ve geliştirmeye devam etmemizle eş zamanlı gerçekleşiyor. Artık GBNews.com giderek daha fazla özel spor haberine ev sahipliği yapıyor. Ve programlarımız, izleyici ve dinleyicilere spor dünyasının en iyi konuk ve uzmanlarını getirmekte kararlılığını sürdürüyor.

Yapay zekanın girişiyle GB News, Birleşik Krallık'ta üretken yapay zekayı halka açık düzenli içeriğine dahil eden ilk haber yayımcısı oluyor.

Geçen aylarda Reach PLC, gazetecilerin haberleri hızlıca yeniden yazmalarını sağlayan bir yapay zeka aracı tanıtmıştı.

Ocak sonundan beri The Mirror, Express ve Liverpool Echo'nun yayımcısı, çalışanlarına yeni şirket içi yapay zeka aracı Gutenbot'un nasıl kullanıldığını göstermek için haftalık eğitim oturumları düzenliyor.  

Guten'la üretilen Reach haberlerinden bazılarının sonunda "Bu haber (yayının) editoryal araştırmaları hızlandıran ve bunları haber merkezlerimizdeki gazeteciler tarafından yaratılmış haber şablonlarına uygulayan bir yapay zeka motorunun yardımıyla oluşturulmuştur. Bir (yayın) editörü bu içeriği yayımlanmadan önce incelemiştir. Hataları (yayının e-posta adresine) bildirebilirsiniz" yazan bir not yer alıyor.
Independent Türkçe