Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Ferrari, yeni otomobili Roma Spider’ı tanıttı

Ferrari, yeni otomobili Roma Spider’ı tanıttı

Cumartesi, 18 Mart, 2023 - 09:45
Araba saatte maksimum 200 km/s hıza ulaşıyor (Ferrari)

İtalyan lüks spor otomobil şirketi Ferrari, bu yıl tanıtmayı planladığı dört spor otomobilden ilki olan Roma Spider’ı tanıttı. Şirket, yaptığı açıklamada Ferrari Roma Spider’ın 612 beygir gücünde V8 turbo motorla çalıştığını ve maksimum hızının saatte 200 km/s hıza ulaştığını belirtti.

Şarku’l Avsat’ın Alman haber ajansı DPA’dan aktardığına göre şirket, otomobilin saatte 37 km/s hızla seyir halindeyken 13,5 saniyede tamamen açılabilen katlanır bir çatı ile donatıldığını da açıkladı.

Ferrari şirketi, enflasyon dalgasından ve artan faiz oranlarından etkilenmeyen zengin müşterilere hitap ettiği için bazı modellerinin fiyatını yükseltti.

Şirket, elektrikli otomobil üretimine geçmeyi planlıyor ve kuzey İtalya’daki tarihi fabrikasını elektrikli otomobil üretimi için bir merkeze dönüştürecek.


Editörün Seçimi

Multimedya