Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Irak’ta suikasta uğrayan Profesör Nasiri öldü

Irak’ta suikasta uğrayan Profesör Nasiri öldü

Cumartesi, 18 Mart, 2023 - 12:45
Irak Güvenlik Güçleri

Kimliği belirsiz iki silahlı kişi, Irak’ın güneyindeki Nasıriye’de bir profesörü evinin yakınında öldürdü. Şarku’l Avsat’a konuşan Iraklı bir güvenlik görevlisi, 49 yaşındaki akademisyen Akil Abdullah en-Nasıri’nin dün (Cuma) evinden çıkarak fakültede derse vermeye gittiği esnada, motosikletli iki kişinin ateş açması sonucu yaşamını yitirdiğini bildirdi.

Görgü tanıklarına göre, katiller hızlıca kaçarak izlerini kaybettirdi.

Güvenlik güçleri, polisin olay aydınlatmak ve failleri tespit etmek için soruşturma açtığını doğruladı.

Irak Milli Eğitim Bakanlığı güvenlik güçlerini, failleri derhal bulup cezalandırılmaya çağırırken, öğretim elemanlarının güvenliğinin artırılmasını talep etti.

Şarku’l Avsat’a konuşan Nasıri’nin meslektaşları, suikastın onlar için bir şok ve sürpriz olduğunu, çünkü Nasıri’nin hiçbir anlaşmazlığa karışmadığını, partilerle veya gruplarla hiçbir sorunu olmadığını söyledi.

Nasıri’nin öldürülmesinden birkaç saat önce, kimliği belirsiz kişiler Nasıriye’nin merkezindeki bir öğretmene saldırdı ve onu bıçaklayarak öldürdü.


Editörün Seçimi

Multimedya