Jose Mourinho, Amazon'la masaya oturdu

The Independent Özel Haber: 61 yaşındaki teknik direktör, yayın devinin gelecek sezon Avrupa futbolu yayınları için kuracağı yeni bir yorumcu ekibine katılabilir

Fotoğraf: Reuters
Fotoğraf: Reuters
TT

Jose Mourinho, Amazon'la masaya oturdu

Fotoğraf: Reuters
Fotoğraf: Reuters

Jose Mourinho gelecek sezon Şampiyonlar Ligi canlı yayınına katılmak üzere Amazon'la görüşme halinde. Yayın devi gelecek üç yıl boyunca 17 Şampiyonlar Ligi maçının canlı yayın haklarını satın alarak her turda ilk tercih edilen maçın kendilerine verilmesini sağladı ve Mourinho'nun yeni görünümlü bir yorumcu ekibine katılması hedefleniyor.

Amazon'un ilk yaklaşımına sıcak baktığı anlaşılan Mourinho'nun nihai kararı, muhtemelen gelecek sezon başlamadan önce başka bir teknik direktörlük işi alıp almamasına bağlı olacak. Chelsea, Manchester United ve Tottenham'ın eski çalıştırıcısı, geçen ocakta Roma'dan kovulduğundan beri işsiz ve henüz Suudi Profesyonel Ligi kulüplerinden gelenler dışında ciddi iş teklifleri almadı.

Amazon'un anlaşması, eylülden itibaren yeni bir formata kavuşacak Şampiyonlar Ligi'nde salı gecesi oynanacak tüm maçlardan hangisinin yayımlanacağı tercihini onlara verecek; Manchester City, Liverpool ve Arsenal, ilk kez turnuvaya katılacak Aston Villa'dan önce en düzenli ekran süresi alacak kulüpler olacak.

TNT Sports, daha önce 2015'ten bu yana Birleşik Krallık'ta münhasır haklara sahip olduğu turnuvanın geriye kalan 187 maçının haklarını elinde tutuyor.

Amazon, 2019'dan bu yana her sezon 20 Premier Lig maçını Thierry Henry, Alan Shearer ve Michael Owen'ın da aralarında bulunduğu çeşitli yorumcuların katılımıyla yayımlıyor ancak bu sözleşme gelecek sezonun sonunda sona eriyor ve yenilenmedi.

2004'te FC Porto ve 2010'da Inter Milan'la olmak üzere turnuvayı iki kez kazanan Mourinho'yu kadrosuna katmak Amazon'un yayınlarına daha fazla cazibe ve ciddiyet katacaktır. Amazon'un yayınını, Premier Lig maçlarını da sunan Gabby Logan'ın sunması muhtemel.

Independent TürkçeMike Tyson-Jake Paul maçının yeni tarihi açıklandı

Fotoğraf: Netflix
Fotoğraf: Netflix
TT

Mike Tyson-Jake Paul maçının yeni tarihi açıklandı

Fotoğraf: Netflix
Fotoğraf: Netflix

Mike Tyson, tartışmalı boks maçının geçen ay ertelenmesinin ardından YouTube yıldızı Jake Paul'la 15 Kasım'da dövüşecek.

57 yaşındaki Tyson'ın mayısta bir uçuş sırasında sağlık sorunları yaşaması, ağırsıklet efsanesinin 27 yaşındaki Paul'la 20 Temmuz'da yapmayı planladığı dövüşün ertelenmesine yol açmıştı.

7 Haziran cuma günü yapılan açıklamada maçın 15 Kasım Cuma günü, başlangıçta müsabakaya ev sahipliği yapması planlanan Teksas'taki AT&T Stadyumu'nda gerçekleşeceği duyuruldu.

Önceden 20 Temmuz için planlandığı gibi, diğer ana maçta Katie Taylor ve Amanda Serrano dünya unvanı rövanşına çıkacak.

Tyson cuma günü yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: 

Dövüşü ertelemek zorunda kalmamıza rağmen, antrenman yapmaya kısa süre içinde döneceğim. Beni tedavi eden sağlık personeline ve MVP'ye [Paul'ün tanıtım şirketi], Netflix'e ve AT&T Stadyumu'na tüm taraflar için en iyi yeni tarihi bulmada özenli çalışmalarından dolayı minnettarım. Tarih değişse de ne zaman dövüşürsek dövüşelim sonuç değişmeyecek. Jake Paul nakavt olacak. Bu maçı 15 Kasım Cuma günü AT&T Stadyumu'nda şahsen ya da Netflix'ten canlı izleyebilirsiniz.

Uçuş sürerken Tyson'ın ülseri alevlenmişti ve tıbbi deneyimi olan yolcuların yardım sağlaması için çağrıda bulunulmuştu. Uçak indikten sonra sağlık görevlileri uçağa gelmiş ve yolcuların uçaktan inmesi yaklaşık 25 dakika gecikmişti.

Boks tarihinin en ünlü ağırsıklet şampiyonlarından Tyson en son 2020'deki gösteri maçında dövüşerek Roy Jones Jr.'la berabere kalmıştı.

Amerikalı boksör son profesyonel dövüşüne 2005'te çıktı ve Paul'la karşılaşması resmi onaylı bir profesyonel maç olacak. Kendisi de Amerikalı olan Paul, profesyonel kariyerinde 6'sı nakavtla olmak üzere 9 galibiyet ve 1 mağlubiyete sahip.

PA'dan da yararlanılmıştır.

Independent Türkçe