Jose Mourinho, Şampiyonlar Ligi finalinden önce yuhalandı

Wembley'de TNT Sports için yorumculuk yapıyordu

Jose Mourinho'nun adı Fenerbahçe'yle anılıyor (Reuters)
Jose Mourinho'nun adı Fenerbahçe'yle anılıyor (Reuters)
TT

Jose Mourinho, Şampiyonlar Ligi finalinden önce yuhalandı

Jose Mourinho'nun adı Fenerbahçe'yle anılıyor (Reuters)
Jose Mourinho'nun adı Fenerbahçe'yle anılıyor (Reuters)

Real Madrid'in eski teknik direktörü Jose Mourinho, Şampiyonlar Ligi finalinden önce sahaya çıkınca Borussia Dortmund taraftarları onu yuhaladı.

Dortmund'un Wembley Stadyumu'nda Madrid'le karşılaştığı gösteriye gelenler arasında TNT Sports için yorumculuk yapan Mourinho da vardı.

Portekizli menajerin yüzü, stadyumun her iki ucundaki dev ekranlarda göründü ve bu da sarı ve siyahla kaplı uçta yüksek sesli bir yuhalama korosuna yol açtı.

Kendisini gören taraftarlardan coşkulu bir kükreme gelince Dortmund'un eski menajeri Jürgen Klopp gülerek ortamın ruh halini yükseltti.

Mourinho her zamanki gibi görüşlerini açık sözlü bir şekilde dile getirdi ve Manchester United menajeri Erik ten Hag'ın Old Trafford'dan ayrılıp Dortmund'a kiralandığından beri başarılı olan Jadon Sancho'yu yönetme şeklini eleştirdi.

Mourinho, "Çocuk hatalar yaptı... ama menajeri ondan en iyi şekilde yararlanamadı" dedi.

TNT Sports sunucusu Laura Woods, Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü olmaya hazırlandığı yönündeki haberleri kendisine sorunca Mourinho gülümsedi:

Belki yarın seyahat ederim...

Independent TürkçeMike Tyson-Jake Paul maçının yeni tarihi açıklandı

Fotoğraf: Netflix
Fotoğraf: Netflix
TT

Mike Tyson-Jake Paul maçının yeni tarihi açıklandı

Fotoğraf: Netflix
Fotoğraf: Netflix

Mike Tyson, tartışmalı boks maçının geçen ay ertelenmesinin ardından YouTube yıldızı Jake Paul'la 15 Kasım'da dövüşecek.

57 yaşındaki Tyson'ın mayısta bir uçuş sırasında sağlık sorunları yaşaması, ağırsıklet efsanesinin 27 yaşındaki Paul'la 20 Temmuz'da yapmayı planladığı dövüşün ertelenmesine yol açmıştı.

7 Haziran cuma günü yapılan açıklamada maçın 15 Kasım Cuma günü, başlangıçta müsabakaya ev sahipliği yapması planlanan Teksas'taki AT&T Stadyumu'nda gerçekleşeceği duyuruldu.

Önceden 20 Temmuz için planlandığı gibi, diğer ana maçta Katie Taylor ve Amanda Serrano dünya unvanı rövanşına çıkacak.

Tyson cuma günü yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: 

Dövüşü ertelemek zorunda kalmamıza rağmen, antrenman yapmaya kısa süre içinde döneceğim. Beni tedavi eden sağlık personeline ve MVP'ye [Paul'ün tanıtım şirketi], Netflix'e ve AT&T Stadyumu'na tüm taraflar için en iyi yeni tarihi bulmada özenli çalışmalarından dolayı minnettarım. Tarih değişse de ne zaman dövüşürsek dövüşelim sonuç değişmeyecek. Jake Paul nakavt olacak. Bu maçı 15 Kasım Cuma günü AT&T Stadyumu'nda şahsen ya da Netflix'ten canlı izleyebilirsiniz.

Uçuş sürerken Tyson'ın ülseri alevlenmişti ve tıbbi deneyimi olan yolcuların yardım sağlaması için çağrıda bulunulmuştu. Uçak indikten sonra sağlık görevlileri uçağa gelmiş ve yolcuların uçaktan inmesi yaklaşık 25 dakika gecikmişti.

Boks tarihinin en ünlü ağırsıklet şampiyonlarından Tyson en son 2020'deki gösteri maçında dövüşerek Roy Jones Jr.'la berabere kalmıştı.

Amerikalı boksör son profesyonel dövüşüne 2005'te çıktı ve Paul'la karşılaşması resmi onaylı bir profesyonel maç olacak. Kendisi de Amerikalı olan Paul, profesyonel kariyerinde 6'sı nakavtla olmak üzere 9 galibiyet ve 1 mağlubiyete sahip.

PA'dan da yararlanılmıştır.

Independent Türkçe