Tyson-Paul maçını sabırsızlıkla bekleyenlere kötü haber

27 yaşındaki Youtuber'la 57 yaşındaki boks ikonu arasındaki tartışmalı maç 20 Temmuz'da yapılacaktı

Tyson ve Paul, 20 Temmuz'da karşı karşıya gelecekti (Netflix)
Tyson ve Paul, 20 Temmuz'da karşı karşıya gelecekti (Netflix)
TT

Tyson-Paul maçını sabırsızlıkla bekleyenlere kötü haber

Tyson ve Paul, 20 Temmuz'da karşı karşıya gelecekti (Netflix)
Tyson ve Paul, 20 Temmuz'da karşı karşıya gelecekti (Netflix)

Jake Paul'un Mike Tyson'la yapacağı boks maçı, Tyson'ın geçen hafta uçakta sağlık problemi yaşamasının ardından ertelendi.

27 yaşındaki YouTube yıldızı Paul ve 57 yaşındaki ağırsıklet efsanesi Tyson, 20 Temmuz'da ABD'nin Teksas eyaletinin Dallas kentindeki AT&T Stadyumu'nda boks yapacaktı. Tartışmalı maç, daha önce benzeri görülmemiş bir hamleyle Netflix'ten canlı yayımlanacaktı.

Ancak Tyson'ın 26 Mayıs Pazar günü Miami'den Los Angeles'a uçarken rahatsızlanmasının ardından maç ertelendi ve yeni tarih 7 Haziran'da açıklanacak.

Olay sırasında, tıbbi deneyimi olan yolcuların yardım etmesi için çağrıda bulunulmuştu. Uçak indikten sonra sağlık görevlileri uçağa gelmiş, bu da yolcuların uçaktan çıkmasını yaklaşık 25 dakika geciktirmişti.

Tyson daha sonra, temsilcilerinin New York Post'a Amerikalı'nın "harika" olduğunu söylemesinin ardından, "Jake Paul'u yenmek için ihtiyacım olmamasına rağmen şimdi yüzde 100 hissediyorum" yazan bir tweet atmıştı.

Ancak Paul'un organizasyon şirketi Most Valuable Promotions (MVP), 31 Mayıs Cuma günü şu açıklamayı yaptı:

Mike Tyson'ın gelecek birkaç hafta boyunca minimum ve hafif antrenman yapması ve ardından herhangi bir sınırlama olmaksızın tam antrenmana dönmesi tavsiye ediliyor. Hem Mike hem de Jake, her iki sporcunun da bu önemli maça hazırlanmak için eşit antrenman süresine sahip olmasını ve en üst düzeyde rekabet edebilmesini sağlamanın adil olduğunda hemfikir. Sporcuların sağlığı ve esenliği bizim en önemli önceliğimiz ve Mike'ın kendisinden beklediği düzeyde performans gösterebilmesi için gerekli zamanı ayırmasını sonuna kadar destekliyoruz. Mike'ın gelecek haftalarda tam antrenman programına geri dönmesi bekleniyor ve ringe geri dönmek için sabırsızlanıyor. MVP maçın yeniden planlanıp bu yıl AT&T Stadyumu'nda gerçekleşmesini bekliyor ve bu iki olağanüstü sporcu arasında heyecan verici ve iyi hazırlanmış bir müsabakayı iple çekiyoruz. Dövüşün yeni tarihi gelecek cuma, 7 Haziran'da açıklanacak.

Tyson en son 2020'de Roy Jones Jr.'la bir gösteri maçında berabere kalmıştı. Paul'la yapacağı dövüş, Tyson'ın 2005'ten bu yana ilk, Paul'un ise toplamda 11. resmi onaylı profesyonel maçı olacak.

Profesyonel kariyerinde 9 galibiyeti ve 1 mağlubiyeti olan Amerikalı Paul ve Tyson, nakavt olmadığı takdirde iki dakikalık 8 raunt boyunca dövüşecek. İlk haberlerde yanlış bir iddia ortaya atılarak nakavta izin verilmeyeceği öne sürülmüştü.

Paul'un 9 galibiyetinin 6'sı nakavtla gelirken, Tyson'ın profesyonel kariyerinde 50 galibiyet (44 nakavt) ve 6 mağlubiyet var.

PA'dan da yararlanılmıştır

Independent Türkçe Mike Tyson-Jake Paul maçının yeni tarihi açıklandı

Fotoğraf: Netflix
Fotoğraf: Netflix
TT

Mike Tyson-Jake Paul maçının yeni tarihi açıklandı

Fotoğraf: Netflix
Fotoğraf: Netflix

Mike Tyson, tartışmalı boks maçının geçen ay ertelenmesinin ardından YouTube yıldızı Jake Paul'la 15 Kasım'da dövüşecek.

57 yaşındaki Tyson'ın mayısta bir uçuş sırasında sağlık sorunları yaşaması, ağırsıklet efsanesinin 27 yaşındaki Paul'la 20 Temmuz'da yapmayı planladığı dövüşün ertelenmesine yol açmıştı.

7 Haziran cuma günü yapılan açıklamada maçın 15 Kasım Cuma günü, başlangıçta müsabakaya ev sahipliği yapması planlanan Teksas'taki AT&T Stadyumu'nda gerçekleşeceği duyuruldu.

Önceden 20 Temmuz için planlandığı gibi, diğer ana maçta Katie Taylor ve Amanda Serrano dünya unvanı rövanşına çıkacak.

Tyson cuma günü yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: 

Dövüşü ertelemek zorunda kalmamıza rağmen, antrenman yapmaya kısa süre içinde döneceğim. Beni tedavi eden sağlık personeline ve MVP'ye [Paul'ün tanıtım şirketi], Netflix'e ve AT&T Stadyumu'na tüm taraflar için en iyi yeni tarihi bulmada özenli çalışmalarından dolayı minnettarım. Tarih değişse de ne zaman dövüşürsek dövüşelim sonuç değişmeyecek. Jake Paul nakavt olacak. Bu maçı 15 Kasım Cuma günü AT&T Stadyumu'nda şahsen ya da Netflix'ten canlı izleyebilirsiniz.

Uçuş sürerken Tyson'ın ülseri alevlenmişti ve tıbbi deneyimi olan yolcuların yardım sağlaması için çağrıda bulunulmuştu. Uçak indikten sonra sağlık görevlileri uçağa gelmiş ve yolcuların uçaktan inmesi yaklaşık 25 dakika gecikmişti.

Boks tarihinin en ünlü ağırsıklet şampiyonlarından Tyson en son 2020'deki gösteri maçında dövüşerek Roy Jones Jr.'la berabere kalmıştı.

Amerikalı boksör son profesyonel dövüşüne 2005'te çıktı ve Paul'la karşılaşması resmi onaylı bir profesyonel maç olacak. Kendisi de Amerikalı olan Paul, profesyonel kariyerinde 6'sı nakavtla olmak üzere 9 galibiyet ve 1 mağlubiyete sahip.

PA'dan da yararlanılmıştır.

Independent Türkçe