Bridget Jones çekimleri "Harry Styles ve Ricky Gervais için kaosa neden oluyor"

Renée Zellweger, Londra'da Hampstead sokaklarında çekim yaparken görüldü

Renée Zellweger, Bridget Jones'un Bebeği'nde (Universal)
Renée Zellweger, Bridget Jones'un Bebeği'nde (Universal)
TT

Bridget Jones çekimleri "Harry Styles ve Ricky Gervais için kaosa neden oluyor"

Renée Zellweger, Bridget Jones'un Bebeği'nde (Universal)
Renée Zellweger, Bridget Jones'un Bebeği'nde (Universal)

Bridget Jones'un devam filminin çekimlerinin Londra'da yaşayan ünlü yıldızların hayatını zorlaştırdığı bildiriliyor.

Bridget Jones serisinin Bridget Jones: Mad About the Boy adlı 4. filminde Renée Zellweger, yeni oyuncular Leo Woodall (One Day, The White Lotus) ve Chiwetel Ejiofor'un (12 Yıllık Esaret [12 Years a Slave], Doktor Strange [Doctor Strange]) yanı sıra Daniel Cleaver rolünü yeniden canlandıracak olan Hugh Grant'le birlikte Haverstock ve Hampstead sokaklarında çekim yapıyor.

Prodüksiyonun Kuzey Londra'da, aralarında "Watermelon Sugar" şarkısıyla tanınan sanatçı Harry Styles ve komedyen Ricky Gervais'in de bulunduğu yıldızların evlerine yakın bölgelerde aksamalara neden olduğu iddia edilirken, bölge sakinlerine evlerinden yalnızca belirli saatlerde çıkmalarını isteyen mektuplar verildiği bildirildi.

The Sun'a konuşan bir kaynak Bridget Jones: Mad About the Boy çekimlerinin hem ünlüler hem de bölgenin diğer sakinleri için "kaosa" neden olduğunu söyledi:

Harry Styles, Rami Malek, Ricky Gervais ve Rowan Atkinson gibi yıldızların yaşadığı mahallelerin hepsine prodüksiyondan çekimleri bölmemeleri hakkında mektuplar geliyor. Ünlülerden bazıları ve tabii ki orada yaşayan ve çalışan bazı sıradan insanlar bunu hoş karşılamıyor. Mektuplarda çekimlerin ne zaman yapılacağı bildiriliyor ve bu süre zarfında evlerini terk etmeleri ya da belirli saatlerde gelip gitmemeleri isteniyor.

The Independent yorum için Working Title Film'in temsilcileriyle temasa geçti ancak yanıt alamadı.

Michael Morris'in (To Leslie, Better Call Saul) yönettiği yeni film, Zellweger'in karakterinin Mark Darcy'yle (Firth) evlenmesi ve çocuğunun babasının o olduğunu öğrenmesiyle sona eren Bridget Jones'un Bebeği'nin (Bridget Jones’s Baby) sinemalarda gösterime girmesinden 8 yıl sonra geliyor.

Bridget Jones: Mad About the Boy filminin dayandığı 2013 tarihli roman, Mark'ın iki yıl önce bir kara mayını kazasında ölmesinin ardından Bridget'i 50'li yaşlarında dul bir kadın olarak yeniden ele alıyor.

Colin Firth'ün Bridget'in asıl aşkı Mark Darcy olarak geri dönüp dönmeyeceği henüz doğrulanmadı ve bu hayranları endişelendiriyor. Ancak Grant daha önce Firth'ün filmin bir parçası olmayacağını ima etmişti.

Yaklaşan devam filmiyle ilgili Entertainment Tonight'a, "Size şunu söyleyeyim, bence 4. Bridget için yazılan bu senaryo 4'ünün en iyisi" diye konuşmuştu. 

Ve aslında, uzun zamandır okuduğum en iyi senaryolardan biri.

Independent TürkçeHem futbolcu hem uyuşturucu baronu: Sebastián Marset'in ikili yaşamı

Sebastián Marset'in uyuşturucu ticaretinden kazandıklarını futbol üzerinden akladığı savunuluyor (Unsplash)
Sebastián Marset'in uyuşturucu ticaretinden kazandıklarını futbol üzerinden akladığı savunuluyor (Unsplash)
TT

Hem futbolcu hem uyuşturucu baronu: Sebastián Marset'in ikili yaşamı

Sebastián Marset'in uyuşturucu ticaretinden kazandıklarını futbol üzerinden akladığı savunuluyor (Unsplash)
Sebastián Marset'in uyuşturucu ticaretinden kazandıklarını futbol üzerinden akladığı savunuluyor (Unsplash)

Uluslararası ölçekte aranan Uruguaylı Sebastián Marset, futbolculuk kisvesinin altında yıllardır uyuşturucu baronluğu yapıyor. 

Amerikan gazetesi Washington Post'un (WP) analizinde, Paraguay, Uruguay ve Bolivya polisinin paylaştığı bilgilerle 33 yaşındaki Marset'in telefon kayıtları ve mesajlaşmaları incelendi. 

Haberde, Marset'in 28 yaşında özel jetlerden oluşan bir filoyla Güney Amerika'da kokain ve bavullar dolusu nakit parayla gezdiği belirtildi. 

Futbolcu 31 yaşındayken 1 milyar dolardan fazla para kazandı.

Analizde, "Güney'in Kralı" lakaplı uyuşturucu baronunun "Batı Avrupa'ya ulaşan kokain dalgasının arkasındaki kilit isimlerden biri" olduğu ifade edildi. 

Savcılık kayıtlarına göre Marset'in Paraguay'deki Capiata futbol kulübünde Maradona, Messi ve Pele gibi efsanelerin giydiği 10 numaralı formayla sahaya çıkabilmek için takıma 10 bin dolar rüşvet ödedi.

hyj6uk
Marset, polise meydan okuyarak kendisini yakalayamayacaklarını savunmuştu (Reuters)

Marset'in maçtaki faul pozisyonlarına hakemlerin düdük çalmadığı ve kendisinin takımda neredeyse dokunulmaz bir oyuncu olduğu belirtildi.

Uruguaylı sporcu, futbol kariyerini sürdürürken uyuşturucu ticaretinde de hızlı adımlarla yükseldi. Uruguay limanlarından Belçika, Hollanda ve Almanya'ya tonlarca uyuşturucu göndererek dünyanın dört bir yanındaki kartellerle bağlar kurdu.

Marset'in futbol kariyerini uyuşturucudan elde ettiği geliri aklamak için kullandığına dikkat çekildi. Paraguay savcılığının raporunda "Yasadışı gelirlerin meşrulaştırılması spor aracılığıyla yapıldı" dendi.

WP'nin analizde uyuşturucu baronunun spor geçmişini yasadışı faaliyetlerini gizlemek için kullandığına dikkat çekilerek şu değerlendirmeler paylaşıldı: 

Marset, statüsünü ve servetini sadece profesyonel futbol takımlarını finanse etmek için değil, aynı zamanda bu takımlarda oynamak için de kullanan ilk büyük uyuşturucu kaçakçısı. Bazı maçlarını, rakip karteldeki isimlerin cesetlerini bıraktığı yerden sadece birkaç kilometre uzakta oynadı.

ABD ve Güney Amerika ülkelerinin peşinde olduğu Marset'in Bolivya'daki evine geçen yıl ağustosta polis baskını düzenlenmişti. 

Marset, olayın ardından bir video yayımlamış, Bolivya polisinden bazı yetkililerin kendisini önceden uyardığını ve bu şekilde kaçtığını öne sürmüştü. Bolivya polisiyse iddiaları reddetmişti.

Uyuşturucu baronu videosunda şunları söylemişti: 

Ben sizin için fazla zekiyim. İsterseniz beni yakalamaya çalışmaya devam edin ama size söyleyeyim, ben çok uzaktayım.

Marset, ülkesinde organize suç örgütlerine karşı verdiği mücadeleyle tanınan Paraguaylı savcı Marcelo Pecci'nin, 2022'de Kolombiya'da balayındayken uyuşturucu mafyası tarafından öldürülmesinden de sorumlu tutuluyor. 

Savcı, 2020'de sahte Paraguay pasaportuyla ülkeye girmeye çalışan Brezilyalı eski futbolcu Ronaldinho'nun tutuklandığı dava üzerinde de çalışmıştı.

Profesyonel futbolcu ve uyuşturucu baronu olarak ikili bir hayat süren Marset'in nerede olduğu bilinmiyor. 

Independent Türkçe, Washington Post, BBC