Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

​Suudi Veliaht Prens Kuveyt Ulusal Meclis Başkanı ile görüştü

​Suudi Veliaht Prens Kuveyt Ulusal Meclis Başkanı ile görüştü

Salı, 26 Mart, 2019 - 12:30
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Kuveyt Ulusal Meclis Başkanı Merzuk el-Ganim ile Riyad’da (SPA)

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Kuveyt Ulusal Meclis Başkanı Merzuk el-Ganim ile Riyad’da bir araya gelerek, iki ülke arasındaki ilişkileri ve çeşitli alanlardaki ortak işbirliği fırsatlarını el aldı.

Merzuk el-Ganim görüşmede, Suudi Arabistan’ın tarihi konumu ile Kuveyt hükümeti ve halkına karşı tutumuna övgüde bulundu.

Kuveyt Ulusal Meclis Başkanı, Riyad’ın Kuveyt'i Irak işgalinden kurtarmasına değinerek, Suudi Arabistan’ın, hiçbir Kuveyt vatandaşı tarafından unutulmayacak tarihi bir konuma sahip olduğunu vurguladı.

Suudi Arabistan Şura Konseyi Başkanı gibi yetkililerle görüşen el-Ganim, bu görüşmelerin Suudi Arabistan ile Kuveyt arasındaki her alandaki ilişkilerin gücünü yansıttığını söyledi.

Parlamento ilişkilerinin, bu ilişkilerin gelişmesinde önemli bir katkı olduğunu dile getiren el-Ganim, Suudi Arabistan ve Kuveyt arasındaki koordinasyonun bölgesel ve uluslararası forumlarda tam uyum içinde devam ettiğini sözlerine ekledi.


Editörün Seçimi

Multimedya