Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Katar’da 65 yeni koronavirüs vakası… Birleşik Arap Emirlikleri'nde ise 12 yeni vaka

Katar’da 65 yeni koronavirüs vakası… Birleşik Arap Emirlikleri'nde ise 12 yeni vaka

Pazartesi, 16 Mart, 2020 - 07:00
Doha’da bulunan pazarlardan birisi (Reuters)

Katar’da Pazar günü 65 yeni koronavirüs vakası tespit edildi. Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) ise 12 vaka saptanırken 3 kişi ise sağlığına kavuştu.

Katar’da yeni vakalarla birlikte virüsten etkilenenlerin toplam sayısı 401’e yükselirken hastalar arasında iyileşme henüz görülmediği açıklandı.

Katar, ülkeye yapılan uçuşları geçici bir süre iptal ederken, ulaşım araçlarını ve toplu taşıma araçlarını 14 günlük bir süreç için önlem olarak durdurma kararı aldı.

Diğer taraftan Birleşik Arap Emirlikleri Sağlık Bakanlığı, daha önce duyurulmuş hastalıktan etkilenen ülkelerden gelen kişilerin incelenmesiyle yeni vakaların tespit edildiğini, hepsinin karantinada olduğunu ve bazı vakaların yurtdışına seyahat etmeleri sebebiyle virüsten taşıdıklarını açıkladı.

Bakanlık, vakaların Güney Afrika, Avustralya, Çin, Filipinler, Lübnan, İngiltere, İtalya, İran, BAE, Hindistan'dan 3 kişi olmak üzere farklı milletlerden olduğunu belirtti. Teşhis edilen vaka sayısının 98’e ulaştığı belirtilirken hepsinin durumunun stabil olduğu ve gerekli sağlık hizmetlerini aldıkları açıklandı.

Bakanlık, hastaneye girişlerinden itibaren gerekli sağlık hizmetlerini alan Bangladeşli iki kişinin ve Hindistanlı bir kişinin iyileştiğini bildirdi. Böylece sağlığına kavuşan kişi sayısının 26 olduğu vurgulandı.


Editörün Seçimi

Multimedya