Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Facebook, Instagram ve WhatsApp'ta erişim sorunu

Facebook, Instagram ve WhatsApp'ta erişim sorunu

Perşembe, 14 Mart, 2019 - 06:30
Facebook, şirketi sorunu telafi etmek için genel araştırma başlattı (EPA)

Facebook, Instagram ve WhatsApp’ta dünya genelinde bir erişimi sorunu yaşandığı ifade edildi.

Facebook, Instagram ve WhatsApp’ta erişimde sorun yaşandığı belirtildi. Global seviyede yaşanan sorunun Facebook, Instagram ve WhatsApp sunucularına yapılan botnet saldırısı nedeniyle olduğu belirtildi. Şirket mühendislerinin sorunu çözmek için çalıştığı, sorunun en kısa sürede çözüleceği aktarıldı.

Facebook'un ana ürünü, Messenger hizmeti, resim paylaşım sitesi Instagram ve mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın erişiminde sorun yaşandığı görüldü. Sosyal medya hesaplarına ulaşamayan insanlar, “Facebook ve Instagram çöktü mü” sorusuna cevap ararken kesinti nedeniyle ilgili şirketten resmi bir açıklama yapılmadı. Şirket mühendislerinin sorunu çözmek için çalıştığı belirtildi.

Facebook sözcüsü Tom Barnell, The Guardian'a yaptığı açıklamada, “Bazı kişilerin Facebook uygulamalarına (Facebook, Facebook Messenger Instagram ve WhatsApp) erişmekte zorlandıklarını biliyoruz. Sorunu mümkün olan en kısa sürede çözmek için çalışıyoruz, ancak siber saldırı ile karşı karşıya olduğumuz konusunda net bir bilgimiz yok” dedi.

Dünyaca ünlü fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram'da kullanıcıların erişim sıkıntısı ve profillerinde akış yenilenemediği belirtildi. Facebook'ta da erişim sıkıntısı yaşandığı, kullanıcıların fotoğraf yükleme ve paylaşım sorunuyla karşı karşıya kaldığı görüldü. Öte yandan, 22.00'dan itibaren de WhatsApp'ta erişim sorunu ortaya çıktı. WhatsApp'ta Türkiye'de dosya paylaşımında sorun yaşanırken, Güney Amerika ve Kuzey Avrupa'da ise erişim sorunu yaşandığı belirtildi.


Editörün Seçimi

Multimedya