Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

​Kral Selman, Çin Savunma Bakanı ile bir araya geldi

​Kral Selman, Çin Savunma Bakanı ile bir araya geldi

Salı, 26 Mart, 2019 - 13:45

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, bugün, Riyad’daki Yemame Sarayı’ndaki ofisinde Çin Savunma Bakanı Wei Fenghe ile bir araya geldi. Kral Selman ve Wei, toplantı sırasında Çin ve Suudi Arabistan arasındaki işbirliği alanlarını geliştirme yollarını ele aldı.

Toplantıya Suudi Arabistan İçişleri Bakanı Prens Abdulaziz bin Suud bin Nayef bin Abdulaziz, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı İbrahim el-Assaf’ın yanı sıra Devlet Bakanı ve Bakanlar Kurulu üyesi Mesaid el-Ayban da katıldı.

Ayrıca toplantıya Suudi Arabistan’ın Çin Maslahatgüzarı Shi Hong Wei, Merkezi Mücadele Bölgesi Hava Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Han Xing Yan, Çin Kara Kuvvetleri Komutan Yardımcısı Liu Fah Cheng ve Merkezi Askeri Komisyonu’na bağlı Askeri Uluslararası Askeri İşbirliği Bürosu Başkan Yardımcısı Song Yan Chao da katıldı.


Editörün Seçimi

Multimedya