Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Muhammed bin Zayid ve Guterres bir araya geldi

Muhammed bin Zayid ve Guterres bir araya geldi

Pazartesi, 1 Temmuz, 2019 - 10:30
Muhammed bin Zayid ve BM Genel Sekreteri dün Abu Dabi’de bir araya geldi (WAM)

Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nehyan, dün, Abu Dabi İklim Toplantısı’na katılmak üzere Birleşik Arap Emirlikleri’ni (BAE) ziyaret eden Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres’i kabul etti.

Abu Dabi Veliaht Prensi ve BM Genel Sekreteri, BAE ile BM arasında insani yardım, kalkınma ve çevre alanları başta olmak üzere çeşitli kurum ve programları arasında işbirliğinin geliştirilmesini ele aldı. Ayrıca tüm bölgesel ve uluslararası meseleler ve gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunulan görüşmede, işbirliğinin önemi vurgulandı. Dünyanın çeşitli yerlerinde karşılaşılan önemli zorluklarla yüzleşme konusunda ortak çabaları yoğunlaştırmanın gerekliliğinin altı çizildi. İnsanlık ve gezegenin yaşadığı en önemli zorlukla yüzleşmek için gelecekte yapılması gerekenlere değinilecek olan önümüzdeki BM 2019 İklim Zirvesi’nin çalışmalarını belirlemek için gerçekleştirilen Abu Dabi İklim Toplantısı’nın önemine vurgu yapıldı.

İklim değişikliğinin etkilerini ele almak için uluslararası çabaları güçlendiren sonuçlar üretmek ve küresel sürdürülebilirliği sağlamak için çözümler bulmayı amaçlayan toplantı için başarı dileklerinde bulunan Veliaht Prens Muhammed bin Zayid, ülkesinin iklim değişiminin etkileri ile mücadele çalışmalarının destekçisi olduğunun altını çizdi.

Öte yandan Guterres, BAE’nin önümüzdeki Eylül ayında ABD’nin New York şehrinde gerçekleştirilecek olan BM 2019 İlkim Zirvesi’ne hazırlık niteliğinde olan Abu Dabi İklim Toplantısı’na ev sahipliği yapmasına övgüde bulunarak, verilen destekler için teşekkürlerini sundu.


Editörün Seçimi

Multimedya