Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan-BAE görüşmesinin ana gündemi Aden

Suudi Arabistan-BAE görüşmesinin ana gündemi Aden

Pazartesi, 12 Ağustos, 2019 - 15:00
Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Veliaht Prens Muhammed bin Selman ve Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nehyan görüşmede (SPA)

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, Veliaht Prens Muhammed bin Selman ve Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nehyan görüşmede (SPA)

Riyad/Fethurrahman Yusuf

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, dün Mina Sarayı’nda Abu Dabi Veliaht Prensi ve  BAE Silahlı Kuvvetleri Yüksek Komutan Yardımcısı Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nehyan’ı kabul etti.

Görüşmeye, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman da katıldı

İki kardeş ülke arasındaki yakın ilişkilerin gözden geçirildiği görüşmede, özellikle Yemen olmak üzere bölgedeki genel durum ve buna yönelik çabalar ele alındı.

Öte yandan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman da, Mina Sarayı’nda Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayid Al Nehyan ile bir araya geldi.

İki kardeş ülke arasındaki yakın ilişkileri geliştirme fırsatlarının gözden geçirildiği görüşmede, bölgesel gelişmelerin yanı sıra Yemen’deki son durum ele alınırken, burada istikrar ve güvenliği sağlamaya yönelik çabalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Abu Dabi Veliaht Prensi, iki ülke arasındaki sağlam ilişkilerin kardeşlik, dayanışma ve ortak kader gibi sağlam temellere dayandığını dile getirdi.

Suudi Arabistan hükümetinin Aden'deki Yemenli tarafları diyaloğa davet etmekle gösterdiği sağduyulu davranışa yönelik takdirlerini ifade ederek, bu çağrının Yemen'in istikrarına ilişkin duyulan ortak kaygının bir göstergesi olduğunu söyledi.

Abu Dabi Veliaht Prensi Şeyh Muhammed bin Zayid, Yemenli tarafları Suudi Arabistan hükümetinin yaptığı çağrının sunmuş olduğu fırsatı değerlendirmeye çağırdı.


Editörün Seçimi

Multimedya