​Suudi Arabistan’ın hac sezonunu başarıyla tamamlaması Rahman’ın misafirlerinin övgüleri ile taçlandı

​Suudi Arabistan’ın hac sezonunu başarıyla tamamlaması Rahman’ın misafirlerinin övgüleri ile taçlandı

Çarşamba, 14 Ağustos, 2019 - 06:45
Riyad/Cubeyr el-Ensari

Suudi Arabistan, her yıl hac organizasyonunda, dünyanın en büyük Müslüman kalabalığını yönetme kabiliyetine sahip olduğunu ispat ederek, Rahman’ın misafirlerinin övgülerine mazhar olup dikkate değer bir başarı kaydediyor.

Suudi Arabistan, her hac sezonunda birikmiş tecrübe, finansal kaynaklar, mega projeler ve çeşitli sektörlerden insan kaynaklarından yararlanarak, Rahman’ın misafirlerine en kaliteli hizmeti sunuyor. Ayrıca, Rahman misafirlerinin bakım ve hizmeti her zaman öncelikli görüyor.

Kral Selman, Pazartesi günü Mina Sarayı’nda düzenlenen yıllık resepsiyonda yaptığı konuşmada, “Allah, Suudi Arabistan’ı, Hadimu'l Harameyni’ş Şerifeyn ve Rahman’ın misafirlerine hizmet ile onurlandırdı” diyerek, hacılara yönelik hizmet, bakım ve güvenliğin öncelikleri olduğunu vurguladı.

Hiç şüphe yok ki, bu başarıların arkasında, hacıların güvenliği ve rahatını sağlayacak her şeyi şeyin yapılması talimatını veren Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın sürekli destek ve takipleri var.

Mekke Valisi ve Merkez Hac Komitesi Başkanı Prens Halid El Faysal, hac sezonunun bitmesinin ardından Mina'da bulunan ofisinde düzenlenen basın toplantısında, hacıların rahat etmesine yönelik yaptıkları her şey için Kral Selman bin Abdulaziz ile Veliaht Prens Muhammed bin Selman bin Abdulaziz’e teşekkür ve takdirlerini sundu.

Rahman’ın misafirlerine hizmet etmekten dolayı onur duyduklarını söyleyen Mekke Valisi, “Özellikle gönüllüler olmak üzere haccın başarısına katkıda bulunan her Suudi vatandaşıyla gurur duyuyorum” dedi.

Suudi Arabistan’ın hac sezonu boyunca yürüttüğü çabalar, Müslümanlar tarafından büyük takdir aldı ve Suudi Arabistan hükümetinin ayrım yapmadan verdiği hizmet Rahman'ın dünyanın dört bir yanından gelen misafirlerinin övgülerine mazhar oldu.

Hacılar, cep telefonlarıyla inanç yolculuklarını belgeleyerek, sıcaklık ve sevgi ile ağırlandıkları kutsal topraklardaki adımlarını, Kâbe ve Arafat ve Camarat Köprüsü'nde olma sevincini dünyanın dört bir yanındaki aile ve arkadaşlarına ulaştırdı.


Editörün Seçimi

Multimedya