ABD'de 50 yıllık şişe içinde mektup bulundu

ABD'de 50 yıllık şişe içinde mektup bulundu

Pazartesi, 19 Ağustos, 2019 - 09:00
Tyler Ivanoff isimli bir kişinin Facebook sayfasından paylaştığı kare
Alaska/Şarku'l Avsat

Alaska'da Tyler Ivanoff isimli bir kişi, odun toplamak için çevrede dolaşırken bir şişe içerisine 50 yıl önce konulmuş mektup buldu.

ABD'nin Alaska eyaletinde bir Rus denizci tarafından 1969 yılında yazılarak şişe içine konulmuş mektup bulundu. 

BBC'nin haberine göre Alaska'da bir köyde yaşayan Tyler Ivanoff, odun toplamak için çevrede dolaşırken bir şişe içerisine konulmuş mektup buldu. Mektubu açan Ivanoff, yazının Rusça olması sebebiyle bunu sosyal medya hesabında paylaştı. Rusça bilen vatandaşların yardımıyla mektubun 20 Haziran 1969'da Rus subay Anatoly Botsanenko tarafından yazılmış olduğu ortaya çıktı. 

Ivanoff'un Facebook’tan paylaştığı mektupta şu ifadeler yer alıyor:

“Rusya VRFX Sulak gemisinden selamlar. Bu mektubu bulan kişinin Vladivostok -43 BRXF Sulak adresine, gemideki tüm mürettebata yanıt vermesini rica ediyorum. Size sağlık ve uzun ömürler diliyoruz. 20 Haziran 1969.”
Olaydan haberdar olan Rus medyası mektubun sahibi Rus subay Botsanenko'ya ulaştı. Çıkan haberlerde, Botsanenko'nun, mektubun kendisinin olduğu konusunda şüpheye düştüğü ancak imzasını gördükten sonra inandığı belirtildi. Haberlerde ayrıca mektubu yazdığı tarihte 36 yaşında olan Botsanenko'nun mektubu bulan kişinin kendisine cevap yazması için mektubuna adres bilgilerini eklediği de aktarıldı. 


Editörün Seçimi

Multimedya