Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan Husilere ait İHA'ları düşürdü

Suudi Arabistan Husilere ait İHA'ları düşürdü

Cumartesi, 24 Ağustos, 2019 - 12:45
Arap Koalisyonu Sözcüsü Albay Turki el Maliki (Şarku’l Avsat)

Yemen’deki meşru hükümeti destekleyen Arap Koalisyonu, İran destekli Husi milislerin Suudi Arabistan’ın Hamis Muşayt ve Cazan kentlerine gönderdiği insansız hava araçlarını (İHA) düşürdüğünü duyurdu.

Arap Koalisyonu Sözcüsü Albay Turki el-Maliki, “Allah’a hamdolsun, Koalisyon güçleri bugün (Cumartesi) İran destekli terörist Husi milislerin Hamis Muşayt ve Cazan kentlerine doğru gönderdiği İHA’ları düşürdü” dedi.

Maliki, Husi milislerin tüm İHA gönderme girişimlerinin başarısızlığa mahkûm olduğunu söyleyerek, Arap Koalisyonu’nun sivilleri bunlardan korumak için tüm operasyonel prosedürleri uyguladığını belirtti.

Albay Maliki, "Tekrarlanan terör girişimleri, bu terörist milislerin umutsuzluğunu yansıttığı gibi İran ve ajanlarının bölgedeki suçlarını teyit ediyor" dedi.

Maliki, Arap Koalisyonu Ortak Kuvvetler Komutanlığı’nın Yemen'deki sivillerin yanı sıra bölgesel ve uluslararası güvenliği korumak için katı ve caydırıcı önlemler almaya devam edeceğini de sözlerine ekledi.


Editörün Seçimi

Multimedya