Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Suudi Arabistan Veliaht Prensi, Pakistan Başbakanı ile bir araya geldi

Suudi Arabistan Veliaht Prensi, Pakistan Başbakanı ile bir araya geldi

Cuma, 20 Eylül, 2019 - 06:45
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ve Pakistan Başbakanı İmran Han (SPA)
Cidde/Şarku’l Avsat

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, dün, Cidde’deki Selam Sarayı’nda Pakistan Başbakanı İmran Han’ı ile bir araya geldi.

Pakistan Başbakanı İmran Han, ziyareti sırasında Suudi Arabistan’ın petrol şirketi Saudi Aramco’nun Abkayk (Abqaiq) ve Hurays’taki (Khurais) tesislerine yapılan saldırıyı kınayarak, bu saldırılar karşısında Pakistan’ın Suudi Arabistan’a destek vermeye hazır olduğunu vurguladı.

Veliaht Prens Muhammed bin Selman ise bölgenin güvenliğini ve istikrarını sarsmayı hedefleyen bu sabotaj saldırıları ve bunlara karşı koymanın önemini vurguladı.

Ziyaret sırasında iki dost ülke arasındaki ilişkiler, bölgesel ve uluslararası gelişmeler masaya yatırıldığı.

İki liderin yaptığı görüşmeye, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’in Müsteşarı ve Mekke Emiri Halid el-Faysal, Devlet Bakanı ve Ulusal Güvenlik Müsteşarı Dr. Musaid bin Muhammed el- Ayban, Dışişleri Bakanı İbrahim Abdulaziz el-Asaf, Maliye Bakanı Muhammed el-Cedan ve Özel Sekreter Yardımcısı Tamim bin Abdulaziz es-Salim katıldı.

Pakistan tarafında ise görüşmeye Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi, Pakistan Başbakan Müsteşarı Abdulhafız Şeyh, Pakistan’ın Riyad Büyükelçisi Raja Icaz ve bazı üst düzey yetkili katıldı.


Editörün Seçimi

Multimedya