Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

Taylor Swift tepkilerin ardından at yarışındaki konserini iptal etti

Taylor Swift tepkilerin ardından at yarışındaki konserini iptal etti

Pazartesi, 23 Eylül, 2019 - 07:30
Swift'in yerine kimin sahne alacağı belirsizliğini koruyor (Reuters)

Hayvan hakları aktivistlerinin eleştirdiği Taylor Swift, Melbourne Cup at yarışında sahne almaktan vazgeçti.

Şarkıcı, yarışın başlıca etkinliği olan konserinin duyurulmasının ardından "hayvan istismarını desteklemekle" suçlanmıştı. Swift programındaki değişiklikten kaynaklı sorunları gerekçe göstererek Avustralya'daki programını iptal etti.

Independent Türkçe'de yer alan habere göre, konseri düzenleyen Mushroom Events yaptığı açıklamada, “(Swift'in) Asya'daki tanıtım programındaki değişiklikler nedeniyle" etkinlikte sahne almasının "lojistik olarak imkansız olduğunu” bildirdi.

Swift'i daha önce yarışı boykot etmeye çağıran Yarış Atlarını Koruma Koalisyonu, şarkıcının konserini iptal etme nedeninin düzenlediği kampanya olduğunu düşünüyor.

Kampanyanın sözcüsü Kristin Leigh, “Taylor Swift'in sahne almasını iptal etmesi için yapılan baskı önemliydi” dedi ve kuruluşun bu gelişmeden kesinlikle memnun olduğunu" ekledi.
Leigh sözlerine şöyle devam etti:

Hayranları (Swift'in) hayvan istismarına destek verdiğine şahit olmak istemiyordu. Yarış endüstrisi gerekçeyi bir planlama hatası gibi gösterse de, bize göre (Swift) bu çağrılara kulak vermiş gibi görünüyor.

2013'ten bu yana Melbourne Cup'ta altı at öldü. Swift'in yerine 5 Kasım'da kimin sahne alacağıysa henüz bilinmiyor. 


Editörün Seçimi

Multimedya