Şarkul Avsat Türkçe https://turkish.aawsat.com Şarkul El-Avsat gazetesi dünyaca en ünlü günlük Arapça gazetesi sayılır. Farklı dört kıtada bulunan 12 şehirde aynı anda basılmaktadır. http://feedly.com/icon.svg

SRMG, Nebil el-Hatib’i Bloomberg Asharq kanalının genel yayın yönetmeni olarak atadı

SRMG, Nebil el-Hatib’i Bloomberg Asharq kanalının genel yayın yönetmeni olarak atadı

Salı, 1 Ekim, 2019 - 13:00
Dr. Nebil el-Hatib

Görsel-işitsel medyada uzman Suudi Araştırma ve Pazarlama Grubu (SRMG) tarafından bugün yapılan açıklamada, medyanın tanınan ismi Dr. Nebil el-Hatib’in Bloomberg Asharq televizyon kanalına genel müdür olarak atandığı bildirildi. Açıklamada, farklı seviyelerde farkındalığı teşvik etmek ve gerçeğe erişim hakkını korumak için aynı ruhla çalışan, profesyonellerden oluşan bir ekip tarafından büyük bir çaba ile yönetilen televizyon kanalının Arap medya alanına önemli bir katkı sağlayacağı kaydedildi.

SRMG’nin girişim, plan ve projelerini devem ettirmesi kapsamında yapılan bu atamanın Arap dünyasının medya alanının güçlendirilmesine katkıda bulunması bekleniyor.

Atama, grubun izleyicilerine uygun bir medya ürünü sunmak için tanınmış, dengeli ve deneyimli Arap medyacıları ile çalışmaya odaklandığını gösteriyor. Ayrıca grubun medya platformlarını çeşitlendirme ile profesyonel ve teknolojik düzeyde son gelişmelere ayak uydurma konusundaki istekliliğine de işaret ediyor. Bu atama, dünyadaki en iyi yatırımın halkın bilinçlendirilmesine yapılan yatırım olduğu ilkesini de benimsiyor.

Asharq, Bloomberg Medya Grubu ile iş birliği içinde başlatılacak. Medya dünyasında öne çıkacak hayati bir proje haline getirilecek.

Dr. Nebil el-Hatib’in merkezi Dubai Uluslararası Finans Merkezi’nde (DIFC) olacak Asharq Şirketi’nin Genel Müdürlüğü’nü de üstlenmesi bekleniyor.

SRMG ve Bloomberg tarafından yapılan açıklamada, DIFC’de bulunan Bloomberg Asharq projesinin iki taraf arasındaki stratejik iş birliği anlaşmasının bir parçası olduğu belirtildi.

Nebil Hatib daha önce Al Arabiya Haber Ağı Genel Müdürü, Al Arabiya ve Al Arabiya El Hadath platformları ve haber kanallarında görev yaptı. Arap medyasında çalıştığı tüm kurumlarda ön plana çıkan Dr. Hatib'in eğitim kurumlarında önemli etkiye sahip olan ve birçok kuşaktan geçen akademik ve eğitim kariyerine ek olarak uygulamalı ve profesyonel deneyimleri bulunuyor.


Editörün Seçimi

Multimedya